За інформацією: Суспільне Вінниця.
Історія родини з Вінниччини, яка вирощує кавуни. Фото: Суспільне
Кавунами з власного городу у селі Рахни-Лісові торгує місцевий житель Віталій Тимчук. За кілограм просить 25 гривень. Суспільному розповів із півгектра уже зібрали 5 тонн кавунів. Ще буде з 10 тонн. Найбільша ягода — 12 кілограмів, середня ж вага кавунів 5-7кг.
Як доглядати за кавунами та чим підживлювати, розповідає, — про все це дізнавався з інтернету. У догляді ягода — невибаглива. Для зволоження баштанних використовує крапельний полив.
"Немає тут нітратів, він у нас біологічно чистий, ми лише з мурахами боролися, і зараз із воронами, бо вони шкодять, клюють кавуни", — каже Віталій.
Працюють на полі усією сім'єю. Єдине, що середній брат Дмитро нині захищає Україну. Втім, каже, після нашої Перемоги — і його навчать вирощувати кавуни.
Фото: Суспільне Вінниця
"З старшим братом Миколою вручну тут все тягнули, фрезували, щоб бур'яну не було", — розповідає Віталій.
Сорт — карістан. Ділянку, на якій ростуть кавуни, каже, виділили його батьку-атовцю. Цьогоріч баштанними її засадили вперше.
"Вирішив посадити, бо на жаль зараз війна, кавунів із Херсона мало дуже.Тому є попит, і я вирішив посадити. Насіння передали з Румунії. Сорт — карістан. Садили ми наприкінці квітня у касети, щоб висаджувати розсаду", — каже Віталій.
Фото: Суспільне Вінниця
Кавун купує вперше у цьому сезоні, — говорить місцевий житель Сергій. Обирає невеликий.
"Обираю на звук, якщо стукаю і звучить — то солодкий", — розповідає Сергій.
Наступного року у планах сім'ї Тимчуків, окрім кавунів вирощувати і дині.