У Токіо в чоловіка лишились дві дорослі доньки, до яких він пообіцяв приїздити на свята.
Чоловік переїхав до Харкова з Японії / скріншот
75-річний Фумінорі Цучіко на третій місяць повномасштабного вторгнення потрапив до харківського метрополітену, який тоді слугував бомбосховищем. 9 місяців він прожив із людьми в підземці.
Він організував щотижневу гумдопомогу для харків’ян. А далі — більше — чоловік продав дім у Японії та переїхав до Харкова, йдеться в сюжеті ТСН.
Фумінорі ділиться тим, як важко було жити в харківській підземці, на станції «Героїв праці». Найбільше дошкуляв холод та рукомийник замість душу. «Влітку було добре, але взимку… О, Господи, як же було холодно», — пригадує він.
Відео дня
Цучіко готував їжу, розважав у підземеллі дітей та дорослих. Про життя в метро розповідав у Facebook та збирав пожертви для харків’ян. «Фумі організував сніданки. Ми кожного дня роздавали їх», — розповідає мешканка міста.
Чоловік, не боячись обстрілів, щодня бігав до магазинів по продукти для усіх мешканців станції. Коли ж люди виїхали з метро, Фумінорі не припинив допомагати, роздає харчі й надалі своїм «підземним» друзям.
Нещодавно Фумінорі вирішив лишитися у Харкові назавжди, він продав свій будинок у Японії та винайняв квартиру на Салтівці. У Токіо в нього лишились дві дорослі доньки, до яких він пообіцяв приїздити на свята.
«Я житиму у Харкові й після перемоги. У мене вже немає дому в Японії. Я усе продав. Тому я тут назавжди! І допомагатиму харків’янам», — каже японець.
Наразі Фумінорі продовжує невтомно збирати гроші на допомогу пенсіонерам у Харкові.
Відбудова Харкова
У Харкові минулого року навесні стартувало будівництво житла для тих, хто втратив його через війну. За даними мера міста, в результаті війни близько 30% всього житлового фонду знищено.
Раніше в Офісі президента заявляли, що на Північній Салтівці в Харкові практично всі багатоповерхівки знищені вщент.
Північна Салтівка — це мікрорайон Харкова, в якому проживало понад 300 тисяч населення.