Є ризик поширення хвороб: у селі на Черкащині після водопілля дезінфікують воду

Суспільне Черкаси

У селі Пекарі, що на Канівщині, дезінфікують криниці та відбирають проби води. Після водопілля в населеному пункті стан питної води погіршився.

Нині рівень кишкової палички в тамтешній воді перевищує норму, що підвищує ризик поширення хвороб, розповіла Суспільному заступниця директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Видра.

Затоплені обійстя, городи та вулиці – такий вигляд село мало місяць тому. Подекуди наслідки водопілля видно й донині. Замість полів – ставки, а в погребах плавають закрутки.

Суспільне Черкаси

"Щодня було по 20-25 відер, зараз менше. Щось підіймаємо, щось там лишається. Картопля зверху ще стоїть, банки теж", – зазначила місцева жителька Антоніна Надольна.

Суспільне Черкаси

Рівень води підійнявся і в криниці, додала пані Антоніна:

"Вода піднялася до першого кільця, був повний колодязь, дуже багато води. Наразі рівень впав. Вода була смачна і зараз теж смачна, тільки є трошки каламутності".

Утім, криничну воду бажано поки не вживати, бо після водопілля її стан погіршився, зазначила помічниця лікаря-епідеміолога Ірина Сорич. З її слів, нині проби для досліджень відбирають і у подвір’ях, і в громадських колодязях.

Суспільне Черкаси

"Далі цю воду ми доставляємо до канівського відділення у лабораторію", – додала вона.

Один із способів "порятунку" колодязя – пігулки хлору, пояснила фахівчиня:

"Це вбиває всі мікроби і через півтори-дві годинки можна цю воду можна буде вживати".

Суспільне Черкаси

Якщо рівень кишкової палички у криниці вищий за норму, важливо продезінфікувати воду та досліджувати сусідні джерела, зауважила заступниця директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Видра:

"Залиті були водою не лише криниці, але й усі господарські споруди, гноярки, туалети на прибудинкових територіях. Також поруч могли бути приміщення для утримання худоби".

Суспільне Черкаси

Джерело

Новости Украины