Картка «єВідновлення» на фоні руйнувань у Чернігові. Суспільне Чернігів
За рік роботи урядової програми "єВідновлення" жителі Київщини подали майже 21 тисячу заяв.
Про це повідомив перший заступник голови Київської ОДА Микола Бойко.
Відновлення пошкоджених об'єктів за урядовою програмою "єВідновлення" триває з травня минулого року.
Заступник голови КОДА зазначив, що в межах першого етапу — надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів вже прийняли майже 11 300 позитивних рішень на загальну суму понад 1 млрд 415 млн гривень.
Також погодили 1 769 заявок на суму майже 5,7 млрд грн стосовно надання сертифікатів на купівлю житла.
Щодо надання грошової компенсації на будівництво нового житла замість зруйнованого схвалили 460 заявок на загальну суму понад 1 млрд 379 млн гривень.
Бойко наголосив, що за якістю відбудови активно слідкує незалежний технагляд. Наразі в регіоні відбудували понад 17,5 тисяч об'єктів — це школи, дитячі садки, лікарні, критична інфраструктура та житло.
Що відомо про урядову програму "єВідновлення"
23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.
Із травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.
12 травня минулого року уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.
1 серпня 2023 року на Київщині стартував другий етап програми "єВідновлення". Власники зруйнованого житла можуть подати заявку на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку.
Станом на середину грудня 2023 року, у 24 громадах Київської області жителі подали понад 2 тис. заявок на отримання житлових сертифікатів. 419 із них отримали позитивне рішення на загальну суму компенсацій понад 1,4 млрд грн.
Наприкінці січня 2024 року у програмі "єВідновлення" стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: йдеться про можливість відбудови будинків на своїй земельній ділянці. Це необов'язково має бути та сама земля, де раніше був знищений росіянами будинок.
Що відомо про відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.
На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки.
Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.
Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.
Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.
Топ дня
У Києві військові, які втратили кінцівки, реабілітуються завдяки ампутіфутболу 25 травня, 18:15
Екстремальні розваги: на залізничній колії в Білій Церкві травмувалися троє підлітків 25 травня, 14:43
Відключення електроенергії: коли 25 травня в Києві та області вимикатимуть світло Оновлено 25 травня, 11:40
«Грузинська мрія — не Росія». У Києві пройшла акція солідарності із грузинським народом 24 травня, 19:35
Не працював розрахунок банківською картою: у столичному метро був технічний збій Оновлено 24 травня, 16:43
Вибір редакції
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками
Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ
«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери
У Києві хочуть знести садибу Зеленських
У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів