Фото: Олександр Брамський/Суспільне
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив тривалість масштабної повітряної тривоги в Україні 10 листопада.
Про це полковник повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".
"Не зникає загроза балістики. Треба розуміти, що навіть коли МіГ злітає, вся карта вкривається червоним", — сказав Ігнат.
Речник ПС зазначив, що раніше, коли МіГи піднімались у небо, то тривалість тривоги становила 20 хвилин, оскільки відпрацьовувалися зліт та посадка, тренувальні польоти, але були й 1,5-годинні тривоги.
"Це фактично, 1,5 години, час, коли МіГ-31 відпрацьовує пальне (літає, поки не витратить) і повертається на базу. Таким чином ми десь з пів року та більше бачили тривоги по 1,5 години", — продовжив полковник.
Зараз "ворог вдався до інших завдань, що ставить перед собою", вказав Ігнат.
"Це відпрацювання дозаправки у повітрі. Зрозуміло, що час перебування МіГа (в повітрі — Ред.) зростає фактично удвічі. Зараз протяжність таких тривог понад 2,5 години", — пояснив речник ПС.
На уточнювальне запитання про те, чи це максимальний час, скільки МіГи можуть перебувати у небі, полковник наголосив: "Якщо 1,5 години — штатне відпрацювання пального, відповідно, дозаправка в повітрі, то ще годину-півтори можна додавати до того часу, що він може ще додатково перебувати в небі. Тому до трьох годин — можливий такий варіант".
10 листопада повітряна тривога по всій Україні тривала понад 3 години.