Суспільне Черкаси
"Тихий" концерт відбувся у паліативному відділенні черкаського онкоцентру. Захід організували напередодні Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги, який відзначають 14 жовтня.
Черкаські музиканти грали твори українських та закордонних композиторів, аби порадувати пацієнтів, розповіла завідувачка відділу Людмила Гура.
Відволікти, подарувати моменти задоволення, а ще – дати сили продовжувати боротьбу за життя – це мета таких "тихих" концертів, на яких лунають спокійні мелодії, розповіла психологиня паліативного відділу Людмила Колєснікова.
Суспільне Черкаси
Суспільне Черкаси
"Так люди можуть психологічно підзарядитися, більше адаптуватися до умов стаціонару. Це розрада для них. Після концерту вони більш бадьорі, заряджені на лікування", – зазначила вона.
Для пацієнтки паліативного центру Надії слухати музику – втіха:
"Як сказали мені, що концерт, я сказала: «Іду, іду, іду». Хоч і болить, а рада, що прийшла".
Суспільне Черкаси
Серед інших музичні твори на такому концерті виконували працівниці дитячої музичної школи № 3 Ніна Курдус та Лілія Сіньковська.
"Ми приходимо і самі надихаємося. Ми розуміємо, що якщо нас запрошують, то ми потрібні і музика наша теж потрібна", – пояснила пані Лілія.
Суспільне Черкаси
Музика дійсно надихає, додала її колега пані Ніна:
"Це те, що надихає, що дає свободу для духу".
Суспільне Черкаси
Цією свободою, розповіла керівниця доброчинного фонду "Подаруй дитині світ" Світлана Федорова, поділилися з пацієнтами відділу напередодні Всесвітнього дня хоспісної і паліативної допомоги:
"Саме з нагоди цього дня ми хотіли звернути увагу на людей, які потребують такої допомоги. Проблем у цьому напрямку дуже багато і ми показуємо, що є такі люди, і є люди, які їм допомагають".
Суспільне Черкаси
Суспільне Черкаси
Нині у стаціонарі паліативного відділення перебувають 30 пацієнтів, під наглядом медиків вдома лікуються 38, зазначила завідувачка відділу паліативної допомоги Людмила Гура:
"Доброчинний фонд до нас приїздить раз на місяць. Вони організовують концерти для пацієнтів. Глядачів не завжди багато. Але треба, щоб люди знали, що такі пацієнти є і їх не потрібно боятися, їх потрібно підтримувати".