За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Володимир Петрик з дружиною вирощують десятки сортів екзотичних дерев. Суспільне Тернопіль
За його словами, гранат й інжир є більш теплолюбні. І якщо температура взимку буде нижча, ніж 12-14° морозу, то верхня частина деревця може вимерзнути.
"З іншого боку, весною рослина пускає нові пагони. Є сучасні сорти, з яких в той же рік вже можна мати врожай", — розказав садівник.
У теплицях вирощують 20 сортів ожини, каже Володимир Петрик.
У теплицях сім’я вирощує деревця інжирів, гранатів та маракуї. Суспільне Тернопіль
"Це в більшості закордонна селекці Америка, Англія, Швейцарія, Голландія, Польща. В основному з таких країн виведені сучасні сорти ожини".
Своїми досягненнями у садівництві чоловік із дружиною діляться з підписниками у соцмережах. Блог про господарство веде Олена Петрик. Вона розповідає про облаштування житла в селі. Будинок купили два роки тому. Жінка розповідає, що зазвичай на відео розповідає і показує, що роблять по господарству:
Олена Петрик веде блог, де розповідає про садівництво і як ведуть господарство у придбаній садибі. Суспільне Тернопіль
"У мене є відео на кілька мільйонів [переглядів] про те, що ми купили будинок, як ми переїхали. Там кожен свою думку висловлює: "дорого", "дешево", "що ви зробили?", "ні, ви молодці!", — кожен по-своєму. Просто емоції. Людям треба позитивних емоцій зараз.
Я радію теплицям, я радію рослинам, я радію, що ми живемо самі в цьому місці. Тут тільки ми заїхали, тільки ми зайшли сюди, такий нам тут спокій. Тут таке було все в джунглях, по два метри [висотою] хащі. Пам'ятаю, ми прийшли і я така: "Ні, ми хочемо тут бути, нам тут подобається". Так і залишились".
Одна з теплиць розміщена "під землею" — нижче рівня ґрунту. За словами Володимира Петрика, така конструкція зберігає тепло взимку та захищає рослини від різких перепадів температури й влітку.
Теплиця, розміщена нижче рівня ґрунту. Суспільне Тернопіль
"Площа цієї теплиці — приблизно 100 квадратних метрів. Вона заглиблена на 180 сантиметрів в землю. Завдяки цьому взимку тут вища температура, тобто не буває таких морозів, як надворі. Якщо на вулиці є -10°, то тут в теплиці може бути -2°, +1°", — розповів садівник.
У теплицях вирощують деревця маракуї. Володимир Петрик
Ініціатором створення господарства став Володимир Петрик. Олена каже, підтримала його задум та згодом й сама захопилася вирощуванням екзотичних рослин:
"Взагалі це все чоловіка проєкт. Він його дуже хотів і я прям закохалася в цей проєкт з рослинами. Він тут цілими днями — з раннього ранку до пізньої ночі. Постійно мокрий, брудний, весь в роботі, але щасливий на своєму місці".
Олена Петрик каже, що підтримала задум чоловіка, а згодом й сама захопилася вирощуванням екзотичних рослин. Суспільне Тернопіль
Інжир на рік дає два врожаї, каже Володимир Петрик. Перший — на торішніх пагонах у червні, другий — на цьогорічних у вересні-жовтні. Наприклад, висаджений торік інжир за рік дав чотири пагони, які цьогоріч мають врожай:
"Сам врожай ягід був одразу, але ми їх минулого року ще обривали, щоб більша сила йшла на розвиток кореня і пагонів. Тому цього року спокійно може плодоносити. Всередині ягоди також бувають різними. Наприклад, зверху ягода може бути жовтою, всередині — червоною. Може бути зверху фіолетовою, всередині, наприклад, світленькою, така кремовою. Тобто, і сама шкірка різного кольору буває, і сама ягода також різною".
За словами Володимира Петрика, інжир на рік дає два врожаї. Суспільне Тернопіль
Садівник планує розширювати своє господарство. Каже, наступного року висаджуватимуть саджанці жимолості, ірги й ожино-малини.
"Тернопільська область має дуже хороший клімат, має хороші плодючі землі. Тут можна займатися такими різними екзотичними рослинами, які зараз доступні через те, що є різні сорти, і бо тепер тепліші зими. Інжир, хурма, ківі, гранат у нас на Тернопільщині спокійно можна вирощувати без великих на це зусиль", — розповів про свої плани Володимир Петрик.