Інвалідні візки для дітей і дорослих

Сучасний інвалідний візок існує з кріслами та технічним оснащенням різного призначення, щоб якнайкраще забезпечити потреби людей з інвалідністю. В нинішніх українських реаліях, інвалідні візки допомагають не лише дітям та дорослим з вродженими фізичними вадами, а й військовим та людям, які постраждали в зоні бойових дій і не можуть нормально ходити чи рухатися.

Інвалідні візки дозволяють людям з обмеженими можливостями легко та безпечно виконувати повсякденні справи, такі як: побутові домашні задачі, покупки в магазинах, відвідування лікаря, робота та інші активності. Багатьом людям з інвалідністю, ці крісла відкривають можливості працювати та здобувати освіту – для самореалізації та заробітку грошей.

Які існують види інвалідних візків?

Ручна модель є найпоширенішою. Цей тип візка приводиться в рух мускульною силою користувача, який штовхає візок вручну за допомогою ручок. Він легкий та портативний, але вимагає значного зусилля для руху на нерівній або важкодоступній місцевості. Існують інші типи пристроїв:

  • Електричні – оснащені електричним двигуном та керуються за допомогою джойстика чи пульта, вбудованою системою навігації. Підходять для людей з обмеженою мускульною силою та маневреними здібностями.
  • Складні (компактні) – їх можна складати для зручності транспортування та зберігання. Вони, зазвичай, легші та менш об’ємні, ідеальні для маневрування в невеликих приміщеннях.
  • Вантажні – призначені для перевезення важких предметів або інших речей разом з користувачем. Вони дуже витривалі, міцні та потужні, і можуть бути корисними для покупок або роботи.
  • Дитячі – спеціально розроблені для дітей з обмеженими можливостями. Крісла-візки забезпечують комфорт, безпеку та підтримку для маленьких користувачів.

Є також спортивні інвалідні візки, які використовують для занять спортом та фізичної активності. Наприклад, в паралімпійський іграх та інклюзивних видах спорту: візуальний регбі, баскетбол, теніс та бальні танці тощо. Вони мають спеціальну конструкцію для підвищення маневреності та швидкості.

Як вибрати інвалідний візок?

Перш ніж обирати візок, важливо проконсультуватися з фахівцем з галузі реабілітації. Лікар чи інший спеціаліст може надати поради щодо типу пристрою, що найкраще відповідає особистим потребам.Варто зʼясувати, чи підходить людині ручний візок, електричний, складний або інший тип.

Важливо забезпечити комфорт та підтримку для всього тіла. Тому ретельно підберіть розмір сидіння, подушки, підставки для ніг та підлокітники. Візок повинен бути якомога зручнішим для тривалого використання.

Новости Украины