У рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи децентралізації в Україні/Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку (UDU/U-LEAD з Європою)» відбулась ознайомча зустріч з керівниками 20 громад України. Про це повідомляє перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук.
«Розповіли учасникам про злочини рф, спалені та зруйновані вщент будинки, заклади соціальної та критичної інфраструктури та, як Ірпінь оговтувався після звільнення», – зазначає Андрій Кравчук.
Керівників громад цікавили такі питання: як долучалась громадськість до допомоги місту одразу після деокупації, чому спочатку було вирішено відновлювати критичну інфраструктуру, а вже потім житло мешканців, процес демонтажу будинків, динаміка повернення людей після деокупації, які заходи вживались задля повернення мешканців додому, питання функціонування модульних містечок.
На прикладі Ірпінської територіальної громади учасники ознайомились з досвідом підготовки, організації та реалізації заходів щодо відбудови знищених та пошкоджених об’єктів, залучення проєктів міжнародної допомоги, бізнесу та громадськості до процесів відновлення.
«Основним і найпершим завданням для нас було навести лад на дорогах та вулицях, щоб вони були проїзними. Волонтери та комунальники з перших днів розпочали прибирання вулиць. Поділились досвідом відновлення зруйнованих ворогом комунікацій, відновлення КП «Ірпіньводоканал», яке зазнало серйозних ушкоджень, внаслідок активних бойових дій», – додає Андрій Кравчук.
Усі учасники відвідали ліцей №3 та представники Ірпінської територіальної громадиподілились досвідом співпраці з Дитячим фондом ООН UNICEF.
«Ми хотіли якнайшвидше відновити місто, щоб повертаючись, люди не відчували, що вони повернулись у військове містечко, де тривали активні бойові дії», – резюмує Андрій Кравчук.