За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Тетяна Босюк, менеджерка проєктів «Faine misto». Суспільне Тернопіль
"Ідея виникла водночас з ідеєю провести фестиваль у 2023 році. З початку повномасштабного вторгнення захід не відбувався на відкритому повітрі. Ми роздумували над тим, з якою метою нам зібрати людей. Звісно, це допомога для армії, але також ми розуміли, що кожен змінився, кожному буде чим поділитися. Так з’явилась концепція та ідея книжки. Вона зібрала історії, які варто почути", — сказала менеджерка проєктів "Faine misto".
Книжка «Історії, які варто почути». Суспільне Тернопіль
Тетяні Босюк найбільше запам’яталась історія, яку вписав Микола Оранський. Він був членом команди організаторів фестивалю "Faine misto":
"Він написав свою історію для книжки в онлайн форматі незадовго до того, як загинув на фронті. Чоловік був частиною команди впродовж багатьох років, потім долучився до лав ЗСУ і вже в 2023 році відвідав фестиваль. Як відвідувач пізніше написав свою оповідь. Із неї розпочинаються "Історії, які варто почути".
На презентацію прийшла тернополянка Олеся Слив’яна.
Олеся Слив’яна, тернополянка. Суспільне Тернопіль
"Я безпосередньо на презентації познайомилась з цими історіями. Думала, що це просто файні історії, як розповідала інтерв’юєрка Марічка, що там буде щось 18+ і так далі. Але, коли читаєш про депресію людей, яку вони лікують досі, як втікали з Харкова, саме тоді зрозуміла справжній сенс книжки", — говорить Олеся Слив’яна.
Харків’янин Петро Несміян вписав свою історію.
Петро Несміян, харків’янин. Суспільне Тернопіль
"Мені пощастило бути присутнім на презентації на третій день фестивалю в амфітеатрі. Придбав один з перших примірників. Там є моя історія, яку я читав зі сцени фестивалю. Радий, що трапилася нагода вдруге побувати тут, почути більше подробиць", — зазначив Петро Несміян.
За словами Тетяни Босюк, перший тираж "Історій, які варто почути" — триста примірників. Частину грошей з продажу передадуть бригаді "Азов".
"Faine misto" — це щорічний музичний фестиваль, який відбувався у Тернополі з 2013 року. У 2023-му фестиваль переїхав до Львова. З перших днів повномасштабного вторгнення організатори заходу допомагають ЗСУ. Торік для бригади Національної гвардії України "Азов" передали 18 мільйонів 200 тисяч гривень.