ІТ-компанії Чернігова: можливості, перспективи, досвід

Чернігів – одне з міст України зі сприятливими можливостями для розвитку ІТ. Тут є великі технопарки та сучасні бізнес-центри, які надають простір для офісів компаній. Тобто немає проблем з пошуком приміщень. До того ж в Чернігові є власна спільнота – Chernihiv.IT. Це кластер, який займається розвитком галузі ІТ в регіоні.

Спільнота згуртовує айтішників, підтримує виші області та абітурієнтів, допомагає талановитим початківцям в самореалізації та намагається запобігати відтоку фахівців з регіону.

 

Можливості для ІТ-фахівців

 

В Чернігові, окрім сприятливої атмосфери для компаній, ще й є умови для розвитку спеціалістів. Амбіційна молодь, яка мріє «увійти в айті», має можливості навчатися та професійно зростати. В місті є кілька вишів, де можна отримати профільну освіту:

НУ «Чернігівська політехніка» (м. Чернігів);

НУ ім. Т. Г. Шевченка (м. Чернігів);

НДУ ім. Гоголя (м. Ніжин);

ЧІІБіП «Міжнародний науково-технічний університет ім. Ю. Бугая» (м. Чернігів).

Дипломовані фахівці та ентузіасти-самоучки, які планують розвиватися в ІТ можуть також тут працевлаштуватися. В Чернігові є філіали відомих компаній, які охоче підтримують айтішників регіону та початківців: Xenoss, QATestLab, Soft Industry Alliance, Acropolium, Jevera, Preis HR agency, Porta One, Snovio, Andersen, IT Service Ukraine, Gelios Company, Litera інші.

Проте незважаючи на сприятливі умови, з початком війни ІТ галузь в Чернігові дещо просіла. Через повномасштабне вторгнення та бойові дії в місті та поруч з ним, багато компаній зачинили фізичні офіси чи перенесли їх в більш спокійні регіони країни чи за кордон. Проте навіть така ситуація не стає на заваді фахівцям. Ще з початку пандемії був освоєний дистанцій формат співпраці, тому чернігівські айтішники все ж мають змогу розвивати кар’єру, а компанії – свою діяльність.

Ситуація на ринку праці в цілому, в Чернігові така ж, як і загалом по Україні. Перший рік після початку війни було помітне затишшя та зменшення числа вакансій. Це призвело до росту конкуренції, особливо серед початківців та світчерів, випускників вишів та онлайн-курсів, які намагаються знайти першу роботу. Проте наразі ринок починає оживати, поступово збільшується і кількість вакансій. Але поки що попит трохи перевищує пропозицію, через що спостерігається невелике перенасичення ринку.

 

Додаткові можливості для розвитку ІТ-шників в Чернігові

 

Незважаючи на те, що місто досить довгий час жило в напруженому режимі, а ІТ-галузь перейшли на формат remote, ринок не завмер. Так, кластер Chernihiv. IT об’єднав багато компаній. Спільнота активно намагалася не лише підтримувати існуючий бізнес, а й працювала над підтримкою фахівців та початківців. Серед ініціатив:

— допомога студентам у розвитку та працевлаштуванні;

— підтримка освітніх ІТ-програм: Start.IT, Grow.IT, Learn.IT;

— підтримка ініціатив, які спрямовані на розвиток міста, як work-life локації для айтішників та компаній.

Також спільнота має багато власних програм, направлених на розвиток ІТ в Чернігові. Це і Олімпіади, і освітні проєкти. Поки вони на паузі, але є плани на їх поступове відновлення.

Жителі Чернігова також мають змогу долучатися до різноманітних онлайн-курсів та державної ініціативи IT Generation. Багато компаній також запровадили компенсацію частини витрат на професійні курси для підвищення кваліфікації та розвитку своїх фахівців. Наприклад, однією з них є CheIT Group.

Підбиваємо підсумки

 

Загалом, попри непросту безпекову ситуацію, викликану війною, IT-галузь в Чернігові продовжує розвиватися. Навіть ті компанії, які перейшли на віддалену роботу чи релокейт, продовжують набирати фахівців та працювати. Про те, що можливості для спеціалістів існують вказує і поступове зростання кількості вакансій на місцевому ринку праці. Важливо також відмітити, що вони оновлюються, доповнюються новими. Все це вказує на перспективність Чернігова, як зручної локації для роботи ІТ-компаній та працевлаштування айтішників.

Источник

Новости Украины