Як підібрати оригінальну батарею для ноутбука

Давайте для початку розберемо, що з себе представляє акумулятор ноутбука. Щоб зрозуміти, як він працює, і чого з ним робити не бажано.

Акумуляторна батарея складається з хімічних елементів і електроніки. Елементи зазвичай з’єднані між собою попарно в так звані «банки батарей». Залежно від кількості та порядку їх з’єднання змінюється вольтаж і ємність акумуляторної батареї.

У сучасних ноутбуках використовуються літій-іонні елементи (Li-On) або літій-полімерні елементи (Lli-Po). У старих батареях використовувалися елементи нікель-кадмієві.

У ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ СТАРИМИ ТА НОВИМИ ЕЛЕМЕНТАМИ?

Нікель кадмієві елементи

  • Можна використовувати за мінусових температур
  • Мали більші габарити
  • Мали меншу ємність
  • Мають «пам’ять» (не бажано було заряджати не розрядивши повністю)
  • Не боялися повного розряду в нуль.

Літій-іонні та літій-полімерні елементи

  • Дуже погано працюють при негативних температурах
  • Мають менші габарити за тієї ж ємності
  • Мають великий запас ємності
  • Не мають ефекту «пам’яті» заряду
  • Дуже бояться повного розряду в нуль
  • Дуже бояться перезаряду (відбувається займання елемента).

Крім банок з елементів і корпусу, в батареї ноутбука обов’язково присутня електроніка. Електроніка припаяна проводами до банок елементів і відстежує стан всього акумулятора. Також електроніка має мікросхему з «прошивкою» і запобіжники. У прошивці вказані: виробник, напруга, ємність та інші параметри.

Електроніка в батареї встановлена для безпеки. Щоб не стався перезаряд і займання елементів. Для цієї ж мети служать запобіжники. Так само електроніка повідомляє ноутбуку про поточну ємність акумулятора.

ЯКІ ПАРАМЕТРИ АКУМУЛЯТОРА ДЛЯ НОУТБУКА

Основні параметри батареї це її вихідна напруга і ємність. Вони вказані на самій батареї (не плутайте з вольтажем на ноутбуці та блоці живлення) Напруга батареї позначається англійською літерою «V» Наприклад, 10,8V, 11V і так далі. Вольтаж батареї повинен точно відповідати зазначеному (допускається відхилення на 0,5 вольта). Наприклад 10.8V і 11.1V.

Ємність батареї позначається в міліампер-годину або mAh, або ват-годину Wh. Наприклад: 4800 mAh, 5200 mAh. І може бути різною. Тут критерій один: чим більше — тим краще! Існують батареї ноутбуків підвищеної ємності. У них встановлені додаткові елементи. Така батарея зазвичай виступає за краї корпусу ноутбука, що не завжди зручно й естетично, але працює вона довше.

Міліампер-годину — це поняття, що застосовується при обслуговуванні електричних акумуляторів і є позасистемною одиницею виміру електричного заряду. Одна міліампер-годину — це заряд, що проходить через поперечний переріз провідника протягом однієї години за наявності в ньому струму силою в один міліампер. Найчастіше для вимірювання ємності акумуляторів застосовується поняття Ампер-годину!

Відповідно, чим більше значення в міліамперах, тим вищий час автономної роботи ноутбука.

Наші клієнти часто запитують: Чому батарея мого ноутбука «погано тримає»? Чому батарея ноутбука тримає 5-10 хвилин. Чому батарея ноутбука стала швидко заряджатися і розряджатися? Відповідь проста: У процесі експлуатації ємність батареї постійно зменшується. Саме тому з часом замість зазначених із заводу 4800 або 5200 mAh залишається 200-500 mAh. (так звана залишкова ємність батареї)

ЯК ПІДІБРАТИ АКУМУЛЯТОР ДЛЯ НОУТБУКА. ЯК ДІЗНАТИСЯ МОДЕЛЬ БАТАРЕЇ

Шукати відповідний акумулятор можна за:

  1. Моделі та виробнику ноутбука
  2. Моделлю самого акумулятора
  3. Партномер акумулятора

Модель ноутбука вказується на різних частинах його корпусу:

  1. На рамці навколо екрана (монітора)
  2. На верхній частині корпусу, поруч із клавіатурою
  3. На нижній частині корпусу ноутбука
  4. На нижній частині корпусу ноутбука під акумуляторною батареєю (для цього батарею необхідно зняти)

ЧОГО НЕ ПОТРІБНО РОБИТИ З АКУМУЛЯТОРНОЮ БАТАРЕЄЮ

1. Не залишайте розряджений акумулятор у ноутбуці на довгий час!

Як ми вже писали вище, літій-іонні акумулятори дуже сильно не люблять повного розряду. Ноутбук, звісно, заздалегідь видасть повідомлення, що батарея розряджена. І під час його вимкнення батарея матиме запас ємності. Але мало хто знає, що навіть у вимкненому стані ноутбук споживає енергію батареї. Так само і батарея сама по собі втрачає ємність. І якщо розрядити акумулятор і залишити його в ноутбуці на тривалий час у ноутбуці, то елементи розрядяться нижче критичної напруги. Така батарея під час наступного під’єднання живлення просто не буде заряджатися. Якщо Ви знаєте, що тривалий час не будете користуватися ноутбуком, зарядіть акумулятор до 70-80% і вийміть його з ноутбука.

2. Не використовуйте акумулятор ноутбука на холоді та не заряджайте його холодним!

Літій не любить холоду. Тому не бажано використовувати його за низьких температур. Так само вкрай не бажано заряджати батарею ноутбука якщо ви занесли ноутбук з морозу. Будь-яку електротехніку в принципі не можна вмикати після морозу. Необхідно дочекатися поки ноутбук зігріється в теплому приміщенні. Це запобіжить ризику замикання ланцюгів на платі через виникнення конденсату. Так само акумулятор, що заряджається відразу після холоду, може різко втратити свою ємність. Іноді навіть у половину. Така батарея працюватиме, але час роботи сильно скоротиться.

3 Не вимикайте постійно ноутбук від мережі, якщо батарея зарядилася.

Дуже багато людей використовують батарею ноутбука так само як батарею мобільного телефону. Підключили-зарядили, відключили-розрядили і так весь день. Цього робити не потрібно. Можна постійно користуватися ноутбуком від розетки. За 100% заряду акумулятора, його електроніка просто перестане заряджати елементи. Тому з батарей нічого страшного не станеться. А ось постійний заряд-розряд зменшить службу вашого акумулятора.

Причиною тому лічильник циклів заряду-розряду батареї. У багатьох виробників кількість таких зарядів-розрядів обмежена. Після досягнення певного числа електроніка батареї вважає її сильно зношеною. І з міркувань безпеки просто блокує подальше її використання.

Раз-два на місяць бажано розрядити батарею і знову зарядити її. Це дасть змогу електроніці перерахувати ємність батареї. Ввести коригування і правильно відображати час роботи, що залишився.

4. Не потрібно купувати батарею «про запас» і зберігати її рік у шафі або сейфі.

Будь-яка батарея при тривалому зберіганні сама по собі втрачає ємність. Тому акумулятор ноутбука, що пролежав рік у шафі, може «померти» в той самий час, що й батарея, яка працює в ноутбуці. На нашому складі акумулятори не залежуються. Також у нас є спеціальний тестер батарей, що дає змогу подивитися стан батареї і зарядити її. Це запобігає повному розряду батареї та її виходу з ладу.

5. Не використовуйте ноутбук з поганим контактом в гнізді живлення або пошкодженим блоком живлення.

Як уже говорилося, за всіма аномаліями заряду і розряду акумулятора «спостерігає» його електроніка. Якщо контакт роз’єму живлення ноутбука пошкоджений, то живлення постійно втрачається. Це дуже погано позначається на акумуляторі ноутбука. Електроніка може подумати, що з батарейкою щось не так і просто заблокує її використання. Робиться це, щоб убезпечити клієнта від займання акумулятора ноутбука. Так само поганий контакт погано позначається на ланцюгах живлення плати ноутбука.

Новости Украины