Як працює фотореле?

Ощадне освітлення можливе завдяки використанню фотореле. При цьому немає потреби кожного разу комусь вмикати й вимикати світло в домі, на подвір’ї чи на вулиці.

Джерело: res.ua

Регулювання забезпечується роботою пристрою з фотоелементом, електронним модулем. Пристрої не залежать від людського фактора при потребі забезпечити ощадність при налагодженні штучного освітлення у житловому чи офісному приміщенні, на відкритому повітрі (на подвір’ї чи вулиці).

Що таке фотореле і як воно працює?

Датчики освітлення або електричні реле являють собою чутливі компоненти автоматичної системи освітлення. Вони дають змогу дистанційно контролювати процес та заощаджувати електроенергію. На сайті компанії представлено різні моделі такого обладнання.

Головним принципом роботи кожного приладу є здатність реагувати на світло. Якщо воно нижче потрібних значень, сигнал про це надходить до системи освітлення і та його вмикає.

Джерело: res.ua

При надходженні сигналу про недостатню силу світла автоматика спрацьовує на вмикання. У вимкненому стані системи вона перебуває в режимі очікування.

Відбувається це завдяки дії компонентів конструкції приладу. До неї входить кілька видів деталей (фотодіоди, фотосимістори/фоторезистори), чутливих до світла та його зміни.

Навіщо використовувати фотореле для вуличного освітлення

Принцип роботи фотореле дає можливість заощаджувати електроенергію в системі вуличного освітлення.

Джерело: res.ua

Пристрої активно використовуються при таких потребах, як:

  • освітлення території міських подвір’їв,
  • підсвічування історичних споруд і цікавих з естетичної точки зору архітектурних рішень;
  • освітлення зон стоянок та паркування;
  • освітлення територій під охороною.

Датчики вмикають систему тільки з настанням темного періоду доби, а вранці − вимикають.

Як вибрати фотореле для вашого ліхтаря?

Товаровиробники пропонують чимало сучасних та ефективних електротоварів для регулювання світла.

Джерело: res.ua

В них може бути вбудований регулятор чутливості, наявний/відсутній таймер, передбачена висока/уповільнена швидкість спрацювання. Спеціалісти компанії нададуть потрібну консультацію щодо цих та інших особливостей пропонованих товарів.

  1. Пристрій, в якому вмонтовано чутливий елемент. Він являє собою цілісну конструкцію, корпус якої виготовлено прозорим (повністю або частково). Особливість зумовлена можливістю проникнення світла до розташованого всередині датчика. Модель найчастіше використовуються при монтажі мереж зовнішнього освітлення.
  2. Фотореле, в якому передбачено таймер.Такий лічильник у визначений час подає сигнал для вмикання/вимикання обладнання.Сучасні зразки моделей дозволяють запроваджувати графіки включень залежно від періоду доби або дня тижня, запрограмувати час затримки включення/відключення освітлення.
  3. Пристрій з регулятором чутливості. Його будова дає змогу визначати поріг реагування. Це особливо зручно, якщо вдень сонце сховалось за хмарами.
  4. Реле з пристроєм, здатним реагувати на чиюсь присутність.Система спрацьовує при появі такого об’єкта.Пристрої підходять для приміщень, подвір’їв та вулиць

Всі пристрої мають захисне покриття.

Плюси використання фотореле для вуличного освітлення

Однією з переваг є економія електроенергії та коштів. Практикою доведено, що завдяки використанню сучасних пристроїв можна заощадити майже 30% струму.

Крім того, фотореле вважається оптимальним варіантом для регулювання побутового, промислового, торгового та охоронного освітлення. З його допомогою можна також подовжити термін експлуатації залучених при цьому освітлювальних приладів.

Як включаються та відключаються вуличні ліхтарі?

Автоматичне вмикання/вимикання відбувається завдяки наявності фотодіода, який реагує на зміну інтенсивності світла в навколишньому середовищі. При високому рівні ланцюг живлення розімкнений. Як тільки рівень освітленості падає, датчик подає відповідний сигнал і ланцюг замикається, подаючи струм на прилади.

Чому блимає фотореле?

Слід звернути увагу на місце розташування пристрою. Якщо він встановлений безпосередньо під увімкненим приладом освітлення, промені від цього приладу потрапляють на датчик, і той намагається регулювати процес.

Фахівці також радять перевірити напругу в мережі.

Як правильно розмістити фотореле?

Доцільно врахувати кілька порад.

  1. Пристрій повинен перебувати просто неба. Це потрібно для вільного проникнення до нього сонячного світла й розпізнавання приладом хмарності та сутінків.
  2. Не повинні бути поряд джерела штучного освітлення.
  3. На пристрій не повинно потрапляти світло від автомобільних фар.
  4. Необхідно, щоб встановлений пристрій не могла закривати тінь від розташованих поруч споруд, стовпів, дерев.

Важливо також, щоб фотореле перебувало не в перевернутому положенні, оскільки це призведе до некоректної роботи.

Як збільшити чутливість фотореле?

Рекомендується захистити пристрій від проникнення штучного освітлення.

Потрібний рівень чутливості можна встановити з допомогою регулятора (пластикового гвинта на задній частині приладу). Позначка «+» означає рух до збільшення, а «-» − навпаки.

Регулювання здійснюється після підключення пристрою до мережі.

Яке навантаження витримує фотореле?

Пристрій може витримувати навантаження від 1000 Вт до 2300 Вт.

Щоб знати, чи витримає вибраний вами прилад з вказаною на ньому потужністю, необхідно знати обсяг струму комутації.Для цього суму потужностей усіх ламп, які планується приєднати до нього, поділити на напругу мережі. Отримане значення повинно бути меншим від зазначеного на корпусі приладу.

Багато залежить від вибраної моделі приладу, дотримання правил його встановлення та експлуатації.

Якщо вибір зроблено правильно, фотореле може слугувати впродовж кількох років.

FAQ

Де встановлюється фотореле для вуличного освітлення?

Прилад кріпиться на стіні або спеціальній стійці. Поблизу не повинно бути хімічно активного середовища, легкозаймистих та горючих матеріалів.

Яке навантаження витримує фотореле?

Діапазон навантаження становить 1000 − 2300 Вт.

Які бувають фотореле для вуличного освітлення?

Найчастіше використовуються пристрої з вбудованим чутливим елементом. В них датчики розташовані в прозорому або частково прозорому корпусі.

Використовуються також прилади з таймером, регулятором чутливості.

Як працює фотореле?

В основі роботи приладу покладено здатність реагувати на світло. Якщо освітленість знижується до заданих заздалегідь параметрів, спрацьовують датчики та світло вмикається. Після збільшення кількості світла система спрацьовує на вимикання.

Новости Украины