Як вибрати та носити кольорові лінзи без ризику для очей?

Мрієте спробувати кольорові контактні лінзи, але не знаєте, як з ними поводитись? Одразу зауважимо, що вони не надто відрізняються від прозорих. Їх виготовляють з однакових матеріалів, тому вони мають подібні режими використання та плани заміни. Сьогодні ви дізнаєтесь 3 правила, що допоможуть вам вибрати безпечні лінзи та носити їх без ускладнень.

Обирайте кольорові лінзи після консультації з офтальмологом

Це головне правило безпеки, що допоможе уникнути гіпоксичних та інфекційних ускладнень. Воно стосується навіть тих, хто давно носить контактні засоби та хоче спробувати відтінкові моделі. Досвідченим користувачам офтальмолог лише перевірить стан тканин ока та якість слізної плівки. Новачкам ще виміряє параметри рогівки, визначивши її радіус та кривизну. Без цих параметрів ви не зможете вибрати комфортні лінзи. Якщо замовити оптику навмання, пластинки неправильно прилягатимуть до рогівки, будуть сповзати або натирати повіки.

Офтальмолог розповість як правильно носити та доглядати за кольоровою оптикою і нагадає прийти на повторне обстеження за місяць після початку використання. Це обстеження покаже, як очі реагують на контактні засоби, чи немає симптомів гіпоксії та синдрому сухого ока. З кабінету офтальмолога ви вийдете із впевненістю, що ваші очі готові (або ні) до контактної оптики, а також із рецептом для замовлення. Маючи рецепт, ви можете зайти на сайт Київлінза https://kyivlinza.ua/catalog/tsvetnye-kontaktnye-linzy/ та обрати безпечні кольорові лінзи. Але радимо заздалегідь вибрати бажаний колір райдужки, щоб не розгубитись у неймовірному різноманітті кольорових лінз Solente.

Слідкуйте за режимом носіння

Ми вже згадували, що кольорові моделі контактних засобів проводять менше кисню. Тому важливо виконувати рекомендації виробника, та носити їх не довше, ніж вказано на упаковці. В кольорових КЛ не можна навіть дрімати посеред дня, адже вони не можуть забезпечити нормального потоку кисню через закриті повіки. Залишати їх на ніч категорично заборонено. Знімайте пластинки щовечора, якщо не хочете відчути на собі всі симптоми кисневого голодування рогівки.

Щоденний догляд — запорука здорових очей

У плані догляду відтінкові моделі практично не відрізняються від прозорих. Єдина відмінність — їх не можна дезінфікувати пероксидним розчином, адже він глибоко проникає у матеріал та може розчинити кольоровий пігмент. Для щоденного догляду та зберігання потрібно використовувати універсальний розчин. Ним варто наповнювати контейнер та щовечора промивати пластинки. Якщо ви носите лінзи кожного дня, то і розчин у контейнері варто змінювати щодня. Не забувайте відмічати дату відкривання блістера, адже із цього дня розпочинається зворотний відлік до дня заміни.

 

Новости Украины