Як виїхати за кордон підлітку: особливості оформлення закордонного паспорта

Для того, щоб підліток міг виїхати в іншу країну з України, йому потрібен закордонний паспорт. Цей документ дозволяє вільно переміщатися між країнами та ідентифікує людину за її біометричними даними. Для того, щоб отримати закордонний паспорт у Києві в 16 років, вам слід записатися до «Паспортного сервісу». Його філії працюють на вул. Петропавлівській 6, пл. Галицької 3, проспекті Правди 47 та вул. Степана Бандери 23.

Записатися на приймання можна на сайті «Паспортного сервісу». Це досить зручно і легко — просто вкажіть свої контактні дані та виберіть день, у який вам буде зручно відвідати відділення. Якщо у вас виникають проблеми із записом, то можна прийти до найближчої філії та звернутися до вільного інспектора.

Особливості оформлення

Закон України свідчить, що оформити закордонний паспорт може абсолютно будь-яка людина, незалежно від її віку та соціального стану. Тобто отримати документ може навіть немовля. Багато хто оформляє закордонні паспорти паралельно з внутрішньою ID-картою в 14 років, оскільки процедури отримання схожі. Але при бажанні ви можете оформити все окремо. Головне — ваше бажання пройти всі необхідні процедури.

Під час відвідування відділення «Паспортного сервісу» підлітку необхідно мати:

  1. Оригінал паспорта, якщо його вже отримано. Якщо його немає, необхідно взяти з собою свідоцтво про народження.
  2. Раніше отримані проїзні документи (якщо підліток їх отримував).

У випадку, коли один із батьків при народженні дитини не мав українського громадянства, то треба надати інспектору довідку про реєстрацію. Ви не можете зрозуміти, які саме документи потрібні для оформлення чи у вас якась складна ситуація? Тоді зателефонуйте до «Паспортного сервісу». Інспектори проконсультують вас та допоможуть оформити всі необхідні папери.

Як правильно пройти процедуру

Після того, як ви запишетесь на приймання, вам потрібно буде підготувати всі папери. Потім у вказаний час потрібно з’явитись за обраною вами адресою. На місці треба буде написати заяву на оформлення закордонного паспорта (підлітки віком від 14 років роблять це самостійно, без присутності батьків).

Далі треба:

  1. Надати всі необхідні документи інспектору.
  2. Сплатити процедуру. Оплата проводиться як готівкою, так і за допомогою картки.
  3. Зробити фотографію та здати біометричні дані.

Все це займає близько 10 хвилин. Після цього залишиться дочекатися SMS-повідомлення, яке приходить на номер, вказаний у заяві, коли паспорти будуть готові.

Скільки потрібно чекати на виготовлення паспорта? Все залежить від того, яку саме процедуру ви оберете. Можна пройти стандартну, яка займає 20 робочих днів. Якщо ви поспішаєте, можна замовити прискорений процес виготовлення паспорта (до 7 робочих днів). Актуальна вартість закордонного паспорта в Києві вказана на сайті сервісу. Вона залежить від швидкості оформлення.

Як бачите, процедура досить проста. Проходити її найкраще в «Паспортному сервісі», оскільки це займе мінімум часу, та вам не доведеться спілкуватися з чиновниками. Інспектори націлені на результат, тому ви не зіткнетеся з бюрократією та постійними відсиланнями до інших кабінетів.

Після того як підліток отримає закордонний, він може вільно переміщуватися за межі країни. При цьому слід враховувати митні правила: іноді йому може знадобитися дозвіл від одного з батьків, якщо він мандрує не з ним. Радимо отримати професійні консультації у представників «Паспортного сервісу». Вони добре знаються на всіх нюансах та обов’язково дадуть вам повноцінні консультації з будь-яких питань.

Новости Украины