Обмін валют являється фінансовою угодою, де відбувається купівля одних грошових одиниць за інші. На сайті компанії RATES представлено найактуальніші обмінники в Харкові. Дані регулярно оновлюються, завдяки чому ви отримаєте максимально правдиву інформацію у реальному часі. Якщо ви хочете скористатися неофіційним обміном, тобто купити гроші у конкретної людини, такий варіант має назву чорний ринок.
Ще раз повторимося, якщо вам потрібен достовірний курс валют Харків, звертайтеся до обмінників, представлених на сайт RATES. Даний ресурс повністю перевірений. При необхідно ви можете написати на електронну пошту та поставити будь-які запитання, стосовно обміну.
Отримання вигоди
Щоб отримати найвигідніший обмін, необхідно:
- ознайомитися з усіма курсами, що пропонують обмінники харківських банків (порівняйте цифри);
- не робити обмін в аеропорту або на вокзалі (ризик наштовхнутися на шахраїв досить великий);
- не купувати на чорному ринку (якщо щось піде не так відповідальність буде саме на вас);
- обов’язково перерахувати отримані гроші та стежити за правильними сумами.
Також бажано дотримуватися наступних правил: не їздити самому на грошові угоди, не робити обмін з першим зустрічним, особисто перевірити обмінник (почитати відгуки, ознайомитися з розділом «про нас»).
На сайті RATES представлені найбільш популярні обмінники: ПриватБанк, Укрсиббанк, Monobank, Cartel, Berstate, Obmenka, Ощадбанк та ін. Оновлення курсу валют виконується щодня, інтервал становить 5 хвилин.
Визначення та встановлення
Валютний курс уявляє собою ціну за грошову одиницю, що визначається спеціальним ринком. Також не варто забувати про силу пропозицій та попиту. На міжбанківських ринках присутні наступні клієнти:
- Покупці – імпортери, торгують товарами в Україні та отримують за них гривні. Сюди також відносяться закордонні інвестори та звичайні українці, що виводять кошти за межі країни. Не варто забувати про Національний банк, який займається купівлею іноземної валюти, постійно виконує інтервенції та продає долари, євро.
- Продавці – експортери, які завозять валюту в країну, торгують продукцією за кордоном. Інвестори із-за кордону також обмінюють долари та євро на гривні у міжбанківських ринках. Сюди ж можна віднести позики: коли вони залишаються в казначействі зміни не відбуваються, але їх використання на цільові проекти запроваджує обмін через Національний банк.
Щоб правильно спрогнозувати валютний курс необхідно виконати комплексний аналіз усіх факторів. Треба звернути увагу на відтоки та надходження капіталу. Підтримка урядом сосунків з міжнародними донорами також грає важливу роль. У нацбанку визначення проходить наступним чином: надається розрахунковий, індикативний курс для виконання різноманітних операцій. Завдяки цьому полегшуються розрахунки між усіма контрагентами. У протилежному випадку було б досить важко розуміти курс, за яким виконується розрахунки, адже він постійно змінюється.