За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
Річницю бомбардування стадіону імені Гагаріна та Літнього театру у Чернігові відзначили 11 березня покладанням квітів та вшануванням пам’яті загиблих. На місці бомбардувань зібралося кілька десятків людей — родичі загиблих та побратими. Загалом у березні 2022 року на стадіоні та в Літньому театрі загинули восьмеро бійців тероборони. Про це Суспільному розповів боєць Юрій Медвідь.
За його словами, стадіон бомбардували двічі — 10 та 11 березня.
"10 березня було скинуто три авіабомби, були поранені двоє бійців, на прізвище Єременко, син та батько. Син від тяжких ушкоджень помер у лікарні. Ми не думали, що вони ще 11-го будуть о 4-й ранку ще раз бомбити. Але було скинуто вісім авіабомб. Одна не розірвалася, яка лежала біля мене у двох метрах", — каже Медвідь.
Юрій Медвідь. ФОТО: Суспільне Чернігів
Загалом у ті дні на стадіоні загинуло шестеро бійців тероборони, які були у підтрибунному приміщенні стадіону, розповів Медвідь. Його самого непритомним дістали з-під завалів.
"Дуже тяжко згадувати, в мене тут друге день народження, я чудом залишився живим. В мене нирки відмовляли".
Згадує 11 березня й тероборонівець Володимир Булаш, який отримав ушкодження ноги.
"О 4-й годині я на чергуванні тут був, обходили ми. Чую прильоти, почали фігачити по-повній. Ми туди, бачу там таке урвище, я сина почав кликати — нічого. Його там як бабахнуло, контузило, відкинуло, він отримав поранення. Мене теж у ногу, коли біг так розірвало".
Володимир Булаш. ФОТО: Суспільне Чернігів
Володимир Булаш каже, що 8 березня росіяни також обстріляли Літній театр, який поряд зі стадіоном. Там загинуло ще двоє тероборонівців.
"Як шарахнуло туди, там зверху наші відпочивали після чергування. Одного на смерть Андрія Губського, а Віктора Антоненка поранило. Зробили наче операцію, але в нього був цукровий діабет, то він помер там".
11 вирв на території стадіону імені Гагаріна після авіабомбардування. ФОТО: Суспільне Чернігів
Теробороною в районі стадіону керував Олександр Пацюченко. 26 лютого він із побратимами приїхав до Чернігова для виконання завдань з оборони міста. Згадує, як люди почали гуртуватися.
"Визначили свої точки, де, що і як краще, і чекали команди. Люди стали самі підтягуватись, де вони зброю брали, я навіть уявлення не маю".
Олександр Пацюченко. ФОТО: Суспільне Чернігів
За словами Пацюченка, теробороні поставили завдання патрулювати стадіон через можливу висадку там російського десанту.
"Стояла задача у випадку вертолітного десанту стримувати їх. Можливо це дезінформація, яка була ними закинута. Всі варіанти можливі. Це війна, маємо втрати, найгарніших людей, і найвмотивованіших".
Родичі та побратими загиблих вшановують їхню пам’ять на стадіоні імені Гагаріна. ФОТО: Суспільне Чернігів
Сімох бійців тероборони, які загинули у березні в районі стадіону імені Гагаріна, указом Президента №735 посмертно нагородили орденами "За мужність" III ступеня. Олександр Пацюченко каже, що до списку нагороджених мав потрапити й восьмий — Олег Леонтьєв.
"Олег Леонтьєв, який був на стадіоні й загинув. Ми не можемо знайти, де його записали, в якій частині, де він отримував зброю. Він єдиний не вказаний із загиблих в указі Президента. Яка це помилка? Чия? Людський фактор".
Детальніше дивіться у сюжеті: