За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Галина і Орест Зрайчик. Суспільне Тернопіль
На Тернопільщині один із пацієнтів офтальмологічного відділення Чортківської лікарні, який втратив зір після ін'єкції, витратив на лікування півмільйона гривень.
Про це Суспільному розповів розповіла дружина чоловіка, який втратив зір.
"Кришталики видалили. Ніякий кришталик не поставлю. Поставили лінзу. Тінь тільки бачу. Обличчя я не розбираю, тільки по голосу. От як йду біля себе, добра дорога, то йду ще. А якийсь би був камінь, чи ямка якась, то спіткнувся б і впав. Який то зір може бути вже? Все", — говорить Орест Зрайчик.
Орест Зрайчик із дружиною. Суспільне Тернопіль
Дружина Ореста Галина говорить, що лікування чоловіка обійшлося їм у понад півмільйона гривень.
"У 2023 році від 17 лютого постійно лікарні. То Тернопіль, то Чортків, то в Одесі були два рази, то знов Тернопіль. 9 операцій в Одесі. Найгірше те, що все безрезультатно. Ліве око довелося видалити цілком, а на праве око на цей час в нього зір становить 0,02 %. На сьогодні я маю тільки чеки за лікування у 2023 році на півмільйона гривень. Наша лікарка, яка нас колола, то вона частково намагалася нам відшкодувати кошти".
З іншими пацієнтами, які втратили зір, кореспонденти Суспільного поспілкуватися не вдалося, бо двоє з них, за повідомленням поліції, померли, інші виїхали за кордон або не виходили на зв'язок.
За коментарем кореспонденти звернулися до адміністрації медзакладу у Чорткові. Головний лікар Ростислав Шульський на камеру коментувати ситуацію відмовився через те, що триває слідство. Не на камеру чоловік розповів, що наразі лікарі, яким оголосили підозри, продовжують працювати. Поспілкуватися з ними журналісти не змогли, бо в офтальмологічне відділення, де лікували пацієнтів, їх не пустили.
Офтальмологічне відділення. Суспільне Тернопіль
Голова Національної служби здоров'я України Наталія Гусак під час брифінгу прокоментувала ситуацію.
"Що стосується конкретно якості надання послуги і результатів — це є розгляд Клініко-експертних комісій, КЕК і вони були проведені. І відповідно, наслідки, навіть перевірка МОЗу, якщо не помиляюся, була проведена і відкрито кримінальне провадження, тож цим займаються безпосередньо правоохоронні органи".
Наталія Гусак. Суспільне Тернопіль
Поліцейські оголосили підозри трьом лікарям Чортківської лікарні, через яких 22 людей втратили зір після ін’єкцій. Про це під час брифінгу вчора, 11 липня, розповів начальник Нацполіції області Сергій Зюбаненко. За його словами, їм оголосили підозри за частиною 1 статті 140 "Неналежне виконання службових обов'язків медичним працівником" та за частиною 4 статті 368 "Підкуп особи, яка надає публічні послуги". За це можуть ув’язнити до двох років.
Заступник начальника Нацполіції області Андрій Ткачик розповів, експертизами підтверджено, що препарат, який людям вводили в очі, був підроблений.
"Він не випускався цією фірмою, яка здійснює виробництво цих препаратів, це доведено всіма експертизами. Ми маємо 20 потерпілих, двоє потерпілих вже померли і не дочекалися вироку суду. Хочу наголосити, смерть не є в причинному зв'язку, це вікове. Практично у всіх потерпілих було видалено очні яблука".
Брифінг поліції. Суспільне Тернопіль
Кореспонденти Суспільного також звернулися із запитами до Міністерства охорони здоров'я, Державної служби з лікарських засобів та до виробника препарату. Відповіді очікуємо.
Що відомо про справу пацієнтів, які втратили зір після ін’єкцій
16 лютого 2023 року 22 людей поскаржилися на проблеми із зором після лікування очей у Чортківській лікарні. Це сталося після того, як їм зробили ін’єкції в очі. Пацієнтів госпіталізували до офтальмологічного відділення в Тернополі. Їх усіх прооперували в обласній лікарні. У людей був гострий ендофтальміт — гнійне запалення внутрішніх оболонок ока. Під час операції в Тернополі запальну тканину з ока забрали, а далі пацієнтів відправили на реабілітаційне лікування до Чорткова.