Курс підготовки до національного спротиву. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram
В Ірпінській громаді на Київщині завершився перший курс підготовки громадян до національного спротиву.
Про це повідомляє у Telegram пресслужба Ірпінської міської ради.
Зазначається, що безоплатний курс розпочався в жовтні минулого року. Навчальна програма, тривалістю 100 годин, охоплювала широкий спектр тем із загально-військової тактичної підготовки.
Курс підготовки до національного спротиву. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram
На останньому занятті учасники вивчали такі теми:
- підготовка з радіаційного, хімічного, біологічного захисту
- виживання в бойових умовах
- статути Збройних сил України.
"Наприкінці заняття громадяни пройшли перевірку засвоєного матеріалу у вигляді здачі підсумкового тестування за всіма пройденими навчальними предметами. Вже незабаром кілька десятків курсантів, які повністю пройшли курс і здали підсумкове тестування отримають сертифікати про проходження курсу "Базової військової підготовки громадян України до національного спротиву",— йдеться у повідомленні.
Такі безплатні курси в Ірпінській громаді проводитимуть і надалі. Про інші подібні тренінги представники "Муніципальної варти" повідомлятимуть у соцмережах.
Загалом інструктори сил Територіальної оборони України проводили теоретичні та практичні заняття за такими предметами:
- психологічна підготовка
- національно-патріотична підготовка
- тактична підготовка, тактична медицина
- вогнева підготовка, інженерна підготовка, військова топографія, основи лідерства
- підготовка з РХБЗРадіаційний, хімічний та біологічний захист, безпека бою
- заходи безпеки та Міжнародне гуманітарне право
Що відомо про тренінги в Києві в умовах війни
У Києві проводили безкоштовні одноденні навчання з підготовки до національного спротиву. У липні у столиці провели перше таке безоплатне навчання. Тренінг організували за участі працівників Департаменту муніципальної безпеки КМДА і 5 волонтерів із досвідом бойових дій. Навчання проводили у будні та вихідні, але для участі потрібно було зареєструватись.
Влітку 2022 року в київському метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.
З огляду на попит тренінги з домедичної допомоги на станціях метро вирішили проводити кожну третю п'ятницю місяця. А Червоний Хрест вчить надавати першу допомогу тваринам.
На базі громадських просторів VcentrіHUB проводять тренінги, де навчають надавати психологічну підтримку і домедичну допомогу.