Жителям села вдалося створити громандський простір Potapsi HUB завдяки конкурсу грантів «Час діяти, Україно» від благодійного фонду «МХП-Громаді».
У селі Потапці, що на Черкащині проживає 300 людей і тут закрили школу. Та рік тому завдяки грантовим коштам у приміщенні сільської бібліотеки місцеві активісти зробили ремонт, закупили нові меблі та створили творчий простір. Це допомогло соціалізації переселенців, творчого розвитку місцевих мешканців, долучення до волонтерських ініціатив.
Сьогодні тут плетуть маскувальні сітки, проводять заняття хорові колективи, діти й дорослі створюють і продають благодійну біжутерію тощо. Сюди приходять дітки на майстер-класи, на дистанційному навчанні займаються за допомогою ноутбуків та планшетів. Також сюди можна прийти поспілкуватись, випити чаю та провести гарно час. Тут роблять все необхідне аби діти після школи займались чимось цікавим. І надалі тут планують створити спортивний осередок.
Керівник проєкту Potapsi HUB Людмила Горденко була директоркою школи с. Потапці та розповіла, що разом з переселенцями вирішили реалізувати цей проект і дуже вдячні благодійному фонду МХП – громаді, що вони повірили в цю ідею.
«Ми вклали в цей проєкт дуже багато силі і змогли реалізували його восени, коли було холодно та йшли дощі. І вже в грудні ми відкрили наш хаб. Зробили майстер-клас на якому зібралося понад 40 осіб. У нас є швидкісний інтернет, телевізор, ґаджети, можна дізнатись щось нове для себе, адже зберегли дещо від бібліотеки. Ми не хочемо зупинятися лише на одній кімнаті, а зробити з Potapsi HUB масштабний проєкт. Хочемо зробити спортивну зону, аби захопити ще більше молоді»- каже Людмила Горденко.
Голова Бобрицької громади, до якої входить село Потапці, Олена Штефан говорить, що цього року мешканці ОТГ вп’яте будуть брати участь у конкурсі “Час діяти, Україно”.
«У нас велика громада, до якої входить 24 села. І в кожному селі люди хочуть, аби у них були якісь зміни. За допомогою БФ “МХП-Громаді” ми вже реалізували більше 20 проєктів. Я думаю, що ми будемо надалі співпрацювати з благодійним фондом “МХП-Громаді”. Ми маємо нові ідеї, які збираємося подавати на конкурс» — каже Олена Штефан.
Саме в Potapsi HUB оголосили про старт восьмого сезону щорічного проекту “Час діяти, Україно” — конкурсу громадських ініціатив, який є втіленням місії благодійного фонду “МХП-Громаді”
Тетяна Волочай, директорка БФ “МХП-Громаді” говорить: «Наш благодійний фонд продовжує допомагати захисникам, а також розвивати громади, створюючи умови та можливості для їхньої ініціативності, активності та для якісного партнерства між бізнесом та громадою, створює екосистему, в якій мешканці сіл та містечок щасливі, реалізовані, ефективні. Активна громада зробила соціальний проект в минулому році «Потапці хаб», куди можуть приходити діти, дорослі, переселенці та створювати різні творчі, навчальні заходи. Це місце осередок активних людей. Тому саме в цьому місці ми розпочинаємо конкурс. Я рада вам представити восьмий сезон нашого щорічного проекту «Час діяти, Україно».
Віталій Панченко керівник національних проектів БФ “МХП-Громаді” та менеджер проекту « Час діяти, Україно» каже:
«Конкурс розпочинається вже сьогодні 4го травня. У нас є спеціальний сайт https://timetoact.com.ua/, розроблений під конкурс «Час діяти, Україно». Ви можете зайти та оформити проектну заявку. Для аплікантів розробили ресурс, на якому ви можете знайти детальну інформацію. Там є аплікаційна форма, при заповненні якої ми дізнаємося вашу ініціативу втілення ідеї вашої команди. Аби люди змогли детальніше дізнатися, як заповнити проектну заявку – ми плануємо на наступному тижні додатково провести онлайн консультацію. Чим більше буде взаємодіяти осіб – тим краще. Запрошуємо громадські організації об’єднуватись з місцевим самоврядуванням, для того, щоб збільшити можливість фінансування. Даний конкурс буде діяти в 12 областях. Пріоритетними напрямками цього проекту є : реабілітація ветеранів, розвиток громадських просторів, де громада зможе збиратися та проводити свої активності, підтримка ВПО, інституційна підтримка. Час прийняття заявок до 1 червня. Бюджет цього року 7 млн грн».
Владислава Капелюшна