Капусняк, який готують на Чернігівщині, внесли до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Галина Смєян. Суспільне Чернігів

З її слів, у селі Макарівка він вариться завжди: вдома, на весіллі, на похоронах. На приготування капусняка йде півтори-дві години, говорить жінка.

"В основному у людей були печі і це все готувалося у печі. Тому що приготувати страву в печі – вона набагато смачніша буде, ніж на газу навіть".

Готовий капусняк на смак кисло-солодкий, розповідає Галина. Зазвичай готує його раз на два тижні. Рецепт страви також передала своїм дітям та онукам.

"Я із села Щаснівка. Теж готую капусняк. Але за своїм рецептом. М'ясо теж – ребриночка. Підсмажуємо. Картопля ціла. Відварюється всередині. Капуста квашена і капуста звичайна", — розповіла Валентина Дубок.

Валентина Дубок. Суспільне Чернігів

Жінка додала: чим відрізняється її рецепт капусняку.

"Я зажарюю салом, а вони здором. У мене зовсім інша зажарка. І масло я додаю вершкове".

На думку Валентини: чоловік, з яким вона у шлюбі 42 роки, полюбив її саме за вміння приготувати капусняк.

"Він мені каже: «Що це ти приготувала?». Ще ж ми тільки зустрічалися. Я кажу: «Щось таке бабуся навчила мене». Він каже: «Я хочу спробувати. Чи сподобається мені твій капусняк?». Я йому швиденько ж наклала. Він поїв. А тоді каже: «Тю, я ще задумувався. Але ж не буду задумуватися. Я тебе беру. Буду свататись»".

28 листопада 2024 року жінки представляли свої варіанти капусняка на засіданні експертної комісії. Наталія Пилипчук

28 листопада 2024 року обидві жінки представляли свої варіанти капусняка на засіданні експертної комісії. Крім основної страви, приготували й пампушки. За словами Валентини Дубок, з ними капусняк ще смачніший.

Читати ще

Читати ще

Страва зі 100-річною історією: «Березинські балабони» визнали культурною спадщиною Чернігівщини

Новости Украины