За інформацією: Суспільне Чернівці.
Рішення про створення тимчасової комісії. Чернівецька міська рада
Чому створили ще одну комісію
Тимчасову комісію створили рішенням сесії міськради, бо на засідання 19 грудня знову прийшли рідні деяких військових й просили міського голову звільнити Шумілову-Лисякову. Кажуть, міський голова проігнорував рекомендацію депутатської комісії звільнити керівницю.
"Зробив публічну заяву під час річного звіту й заявив, що конфлікт – вичерпаний. Ми заявляємо, що конфлікт тільки у стадії розпалу, й ігнорувати ми цього не можемо. Міський голова повністю знецінив цей конфлікт до рівня міжособистісних відносин. Це взагалі несправедливо", – сказала на сесії 19 грудня військова та представниця громадської організації "Штаб матерів та родин воїнів України" Інна Цибульська.
На засіданні сесії міський голова Клічук повідомив, що депутатська комісія досі діє. Також очікують, що у січні командування бригади буде у Чернівцях, візьме участь в засіданні й розповість про результати внутрішнього розслідування у бригаді.
"Ми знаємо, про яку бригаду йдеться. Вони провели внутрішнє розслідування й сказали, що претензій ні до кого немає. Крапка. І те, що я озвучив, що вичерпано, то воно –вичерпано. Комісія не закрилася, бо не було представників командування бригади. Вислухаємо їх, й вже за їхнім рішенням, ухвалимо своє", – каже Клічук.
За ким остаточне рішення
Начальник юридичного управління міськради Сергій Венгринюк розповів на сесії, що результати службового розслідування чи тимчасових комісій мають рекомендаційний характер, а остаточне рішення ухвалює міський голова.
"Останнє рішення за роботодавцем, тобто міським головою, за наявності правових підстав для звільнення. Недостатньо лише одного акту того чи іншого розслідування", – каже Венгринюк.
За словами Клічука, зараз у нього немає підстав звільняти Шумілову-Лисякову. А лист до Міноборони про дії військових не є перевищенням службових повноважень.
Зрештою депутати ухвалили рішення про створення тимчасової контрольної комісії, яка діятиме до 31 січня. Згідно з законом про місцеве самоврядування, такі комісії, як правило, закриті, а члени комісії не мають розголошувати інформацію, яку дізналися під час роботи.
Поки діятиме комісія, Шумілову-Лисякову відсторонять від виконання обов'язків.
Раніше Суспільне розповідало у відео, чому рідні військових просять звільнити керівницю парку:
Що відомо про конфлікт у парку Шевченка
На сесії у листопаді виступили представники організації "Штаб матерів та родин воїнів України". Вони розповіли, що у червні звернулись до обласної адміністрації та міськради щодо проведення благодійного заходу на підтримку ЗСУ в парку імені Шевченка.
Після того, як отримали погодження та почали підготовку, отримали лист від керівниці парку, що у цей день запланований інший захід, тому їм радять провести подію у парку "Жовтневий".
"Локація у парку імені Шевченка була зручною для військових, які лікуються поруч. Натомість ми отримали лист, що там планується "власний захід". Цей парк що, приватна власність?", — звернулась одна з жінок на сесії.
За її словами, провести захід вдалось лише після того, як у ситуацію втрутився міський голова. Водночас, за словами представниць організації, деякі працівники парку відмовлялись обслуговувати подію, саботували проведення, не надавали доступ до локації.
"Звукорежисер поводився агресивно та відверто ображав членів громадської організації. Працівники парку вчиняли зухвалі дії, які призводили до певних конфліктів. Під час проведення заходу апаратура в парку працювала неналежним чином, не вмикалися мікрофони", — розповіли на сесії.
Також повідомили, що керівниця парку звернулась зі скаргою до Міноборони та керівництва бригади на військових, тому вимагають її звільнення.
"Хлопців на нулі витягують на пояснення. У своїй скарзі Шумілова-Лисякова звинуватила військових у порушенні військової присяги і нападу на працівників парку із загрозами, що викликають у цивільних неповагу до ЗСУ в цілому, що, на наше переконання, паплюжить честь і гідність наших військових"
Як ситуацію коментувала керівниця Центру культури та дозвілля
У коментарі Суспільному керівниця Центру культури і дозвілля імені Шевченка Марта Шумілова-Лисякова розповіла, що проведення заходу не блокували й він відбувся. Водночас, за її словами, серед організаторів є колишня працівниця парку, яка з особистих мотивів провокувала конфлікт.
"Ми погодили всі пункти проведення їхнього благодійного заходу, надали у безкоштовне користування Літній театр та інші локації, наші співробітники працювали на цій події два дні", – розповідає Шумілова-Лисякова.
За її словами, спочатку пропонували перенести захід у парк "Жовтневий", бо мають план проведення подій, який готують заздалегідь. Через це дата була зайнята.
"Це був теж благодійний захід від центру культури і дозвілля, запланований на підтримку ЗСУ. Коли локація у парку "Жовтневому" їм не підійшла, ми скасували свій захід", — каже керівниця.
Водночас скаргу написала через конфлікт між працівниками парку та військовими.
"Військові після заходу підійшли до працівників і погрожували їм, ми хотіли захистити наших працівників, тому написали скаргу, щоб розібратись".
Шумілова-Лисякова каже, не вважає, що є підстави для її звільнення.
Читати ще
Читати ще
«Конфлікт вичерпаний». Міський голова відповів, чи будуть звільняти керівницю парку імені Шевченка
Читати ще
«Перешкоджали провести благодійний захід». У Чернівцях рідні військових просять звільнити керівницю парку
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]