Київська область очолила рейтинг економічної стійкості регіонів

Один з відбудованих багатоквартирних будинків в Ірпені. Київська область, 31 березня 2024 року. Руслан Кравченко/Facebook

Київщина очолила рейтинг економічної стійкості регіонів, опублікований виданням "Ділова столиця". Рейтинг охоплює 2023 рік — І квартал 2024 року.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної державної адміністрації.

Зазначається, що аналізувалися дані у чотирьох сферах економічного життя: сільськогосподарське виробництво, експорт товарів, прийом в експлуатацію житлових будинків і прийом в експлуатацію нежитлових будівель. Київська область отримала 218 балів, на 12 більше від Вінницької області (206 балів), далі йдуть Дніпропетровська, Хмельницька та Львівська області: 181, 179, 177 балів відповідно.

Зокрема, у сфері житлового будівництва головний район на Київщині та в усій Україні — Бучанський. На нього припало 717 тис. м² нового житла 2023 року і 216 тис. м² у січні-березні 2024 року. Це 10% від загальноукраїнського обсягу. Тобто десята частина нового житла в Україні зведена саме в цьому районі Київщини.

"Це результат комплексної та титанічної роботи багатьох: Президента та Уряду, які приділяють регіону значну увагу, Київської облдержадміністрації, районів та громад, які працюють задля кожного мешканця області", — сказав голова КОДА Руслан Кравченко.

За його словами, Київщина — один з найбільш  постраждалих регіонів внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ. На території області понад 29 тис. зруйнованих та пошкоджених об'єктів. Наразі вже відновили майже 17,5 тис. об'єктів, створюються комфортні умови для розвитку бізнесу, зростають суми сплачених податків та зборів  підприємцями.

Крім того, Київська область — один з лідерів реалізації програми "Доступні кредити 5-7-9%". Жителі підписали майже 5 тис. кредитних договорів на суму понад 19,8 млрд гривень. За урядовою програмою "Власна справа" громадяни отримали мікрогрантів на суму майже 241 млн гривень.

"Пріоритетом також залишається підвищення ефективності оборонних заходів. Спільно з військовими продовжуємо облаштовувати фортифікаційні споруди, реалізуємо заходи цивільного захисту, підтримуємо ЗСУ. З початку 2023 року КОДА виділила 571 млн грн на підтримку військових", — поінформував Кравченко.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на середину квітня цього року область відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Передовсім відбудовують житлові будинки та соціальну інфраструктуру.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року. Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час вторгнення на територію регіону.

Читати ще

Читати ще На Київщині відновлюють міст через річку Тетерів: коли завершаться роботи

Топ дня

На Київщині продали завод, який конфіскували у підсанкційного російського олігарха. Це вперше в Україні 10 червня, 16:44

12 років з конфіскацією: екснардепа-регіонала Святаша засудили за виправдовування збройної агресії Росії і шахрайство 10 червня, 11:39

Відключення повертаються: вимкнення світла в Києві та області 10 червня 10 червня, 09:48

«Байдужість вбиває»: в Києві провели акцію на підтримку військовополонених 9 червня, 19:44

У Києві проходить благодійний фестиваль «КиївПрайд» 9 червня, 17:29

Вибір редакції

Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану

Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ

Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно

У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Джерело

Новости Украины