За інформацією: Суспільне Чернігів.
Зображення вірусу. Wikipedia.org
До закладів охорони здоров’я Чернігівщини протягом минулого тижня (з 4 по 10 листопада — ред.) звернулися 3 142 людини, з яких 1 687 — це діти, яким встановлено діагноз гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Це на 3,6% більше ніж за попередній тиждень.
Про це повідомляє Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України на своєму сайті.
"Серед дітей найбільше хворіє вікова група від п'яти до 14 років, це 53,8%. Серед дорослих люди віком 30-64 роки — 66,7%. Всього госпіталізували 22 людини, з них двоє дітей. Кількість госпіталізованих збільшилась у порівнянні з попереднім тижнем. Серед них переважають дорослі вікової категорії 30-64 роки", — йдеться у повідомленні.
За даними обласного центру контролю та профілактики хвороб, у Чернігові циркулюють віруси парагрипу, риновіруси й аденовіруси.
Також протягом минулого тижня, лабораторно підтвердили коронавірус у 42 людей, що більше на шість випадків у порівнянні з попереднім тижнем.
"Від коронавірусу за тиждень вакцинували 189 людей. Вакцинацію від ГРВІ зробили 262 людини. Вакцину від грипу можна придбати за власні кошти в аптечній мережі області. Вакцинацію від коронавірусу можна зробити безкоштовно у закладах охорони здоров’я".
Щоб уберегти себе від захворювання на грип та ГРВІ та коронавірусу медики радять:
- уникати скупчень людей, дотримуватись соціальної дистанції в громадських місцях;
- користуватися одноразовими масками/респіраторами в місцях скупчення людей;
- підвищувати опірну здатність організму (прогулянки на свіжому повітрі, приймати вітаміни);
- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
- дотримуватись особистої гігієни: мити руки з милом або обробляти їх антисептичним засобом із вмістом спирту не менше 60-70%;
- дотримуватись респіраторної гігієни під час кашлю та чхання: прикривати рот і ніс серветками;
- користуватися тільки одноразовими паперовими серветками та рушниками;
- при перших ознаках хвороби (лихоманка, сухий кашель, нежить, головний біль) — залишатися вдома та звернутися до свого сімейного лікаря.
Читати ще
Читати ще
Безплатна допомога для ВПО з реабілітацією в умовах стаціонару: в яких медзакладах на Чернігівщині її можна отримати