Кілометрові черги: Україна готова евакуювати водіїв, які застрягли на польському кордоні

Україна розпочала зусилля з підтримки водіїв вантажівок, які застрягли на трьох українсько-польських прикордонних пункти через страйк польських далекобійників. Про це повідомили в Bloomberg.

Міністерство інфраструктури разом з транспортними асоціаціями країн виділили спеціальний персонал для допомоги водіям, повідомив міністр Олександр Кубраков у неділю у Facebook.

За словами Кубракова, черги вантажівок, які очікують на кордоні, простягаються від 10 до 30 кілометрів.

На пунктах пропуску в Ягодині, Раві-Руській та Краківці зараз працюють безпосередні координатори, основним завданням яких є забезпечення водіїв їжею, водою, медикаментами та паливом. Вже доставлено близько 11 000 продуктових наборів.

«Міністерство сприятиме евакуації водіїв на територію України, якщо виникне така необхідність», – сказав Кубраков.

Польські далекобійники почали блокувати три пункти пропуску 6 листопада, в результаті чого по обидва боки кордону застрягли до 20 000 автомобілів.

Їхні дії зосереджені на тому, що далекобійники з Польщі та кількох східних членів Європейського Союзу вважають недобросовісною конкуренцією з боку України, яка виникла внаслідок поступок, що послідували за російським вторгненням на початку 2022 року.

Члени Міжнародного союзу автомобільного транспорту з Польщі, Угорщини, Словаччини,

Чехії та Литви планують направити в понеділок спільного листа президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн із закликом переглянути угоду, термін дії якої закінчується в червні.

Семигодинні переговори між міністерствами інфраструктури України та Польщі і ЄС 16 листопада не змогли розв’язати проблему.

Того ж дня словацькі далекобійники приєдналися до польських колег і на знак солідарності на годину заблокували пункт перетину кордону з Україною.

Угорські водії розглядають можливість зробити те ж саме, оскільки угода «серйозно спотворює» ринок і завдає незворотної шкоди угорським та іншим перевізникам ЄС, заявив агентству Bloomberg Тівадар Арвай, головний секретар MKFE, найбільшої автотранспортної організації Угорщини й члена IRU.

За словами першого заступника міністра аграрної політики Тараса Висоцького, Україна експортує понад 70% своєї сільськогосподарської продукції, а вантажні перевезення мають вирішальне значення для таких харчів, як м’ясо і молоко.

За його словами, Україна не зможе перенаправити всі вантажі на інші пункти пропуску.

Заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач заявив агентству Bloomberg на початку протестів, що страйк може зачепити так звані смуги солідарності, один з двох варіантів транспортування сільськогосподарського експорту України, окрім портів на Дунаї та Чорному морі.

Новости Украины