Суспільне Черкаси
На пляжах міста Сміла на Черкащині заборонили купитися. Та попри заборону, до річкової води на берег Тясмину, відпочивальники сходяться із самого ранку.
У чому криється небезпека купання, розповіла Суспільному завідувачка відділу епіднагляду обласного центру профілактики хвороб Світлани Нікітюк.
На початку десятої ранку на смілянському березі Тясмину вже кілька десятків відпочивальників. Пані Людмила із подругою купатися не йдуть — повідомлення про заражену воду відбило до цього охоту.
"Ми ходимо просто засмагати, бо нам подобається засмагати. Ми приходимо вранці і до 11-12 години тут перебуваємо", — прокоментувала смілянка Людмила.
Суспільне Черкаси
Натомість пані Марія не відмовляє собі у задоволенні освіжитися у воді:
"Водичка чудова, паличок не бачу. Якщо вони і є, то їх не видно, а водичка тепла, прозора".
Пані Марія розповіла, що оголошення про заборону купатися в Тясмині бачила, проте має свій спосіб убезпечення:
"Я воду не ковтаю".
На що відповіла завідувачка відділу епіднагляду обласного центру профілактики хвороб Світлана Нікітюк:
"Людина сама себе переконує, що це безпечно, але насправді це не так. Це хибна думка".
Суспільне Черкаси
Протягом тижня фахівці обласного центру контролю і профілактики хвороб відібрали 14 проб води в місцях масового відпочинку людей по області, повідомила Світлана Нікітюк. За її словами, окрім Сміли, епідконтроль не пройшов ще й Осташівський став в Умані. Натомість у дніпровській воді у Черкасах відхилень він санітарних норм не виявили.
"Це може бути і холера, і ротавірусний гастроентерит, і дизентерія, і шигельоз, і вірусний гепатит А — що завгодно може бути. Тобто купатися в такій воді категорично не можна", — пояснила ситуацію у Смілі Світлана Нікітюк.
Суспільне Черкаси
На початку цього тижня, зазначила пані Світлана, проби води показали перевищення лактозопозитивної кишкової палички у 13 разів вище норми. Такий моніторинг стану води і піску фахівці обласного центру контролю і профілактики хвороб проводять кожні два тижні.
Проте їхніми результатами смілянин пан Сергій не переймається. Чоловік розповів, що проблема із кишковою паличкою у Тясмині для цієї спекотної пори типова і щорічна. Але він не гребує ні купатися тут, ні ловити рибу:
"Термообробка вибиває все. Сиру рибу їсти не варто, а смажену – будь ласка".
Суспільне Черкаси