Китай схвалив будівництво десяти нових ядерних реакторів

Китай схвалив будівництво десяти нових ядерних реакторів

Фото: Getty Images Десять реакторів коштуватимуть загалом 27 мільярдів доларів.

Загалом нині у країні будують 30 реакторів — майже половину від світового показника. До кінця десятиліття Китай очікує обійти США та стати найбільшим виробником атомної енергії у світі.

Державна рада Китаю у неділю схвалила будівництво десяти нових ядерних реакторів, підтвердивши, що атомна енергетика залишатиметься важливою частиною переходу країни до чистої енергетики.Про це повідомляє Bloomberg у понеділок, 28 квітня.

Це вже четвертий рік поспіль, коли Китай затверджує щонайменше десять нових реакторів. Наразі у країні будують 30 реакторів — майже половину від світового показника. До кінця десятиліття Китай очікує обійти США та стати найбільшим виробником атомної енергії у світі.

Вартість десяти нових реакторів становить 200 мільярдів юанів (27 млрд доларів). 

Чотири з них отримала Китайська генеральна ядерна енергетична корпорація. Вони будуть розміщені на станціях Фанченган і Тайшань. Китайська національна ядерна корпорація, Державна енергетична інвестиційна корпорація і China Huaneng Group Co. отримали дозволи на будівництво двох реакторів кожна.

У понеділок акції китайських енергетичних компаній зросли: цінні папери CGN Power Co. у Гонконзі подорожчали на 4,1%.

Очікується, що ядерні потужності Китаю досягнуть 65 гігават до кінця 2025 року проти 60 гігават у 2023 році. До 2040 року обсяг атомної енергії має зрости до 200 гігават і становитиме близько 10% від загального виробництва електроенергії.

Ключовим для реалізації планів залишається контроль за витратами: вартість кожного реактора складе близько 2,7 мільярда доларів, що вигідно вирізняється на тлі затримок і перевитрат у США та Європі. Компанії КНР отримують перевагу завдяки державній підтримці, дешевим кредитам і стабільному ритму будівництва, що дозволяє розвивати ланцюги постачання і накопичувати досвід.

Нагадаємо, надвелике родовище урану виявлено на північному заході Китаю в районі басейну Цзинчуань Ордос.

Раніше стало відомо, що Росія віддасть Китаю уранові копальні у Казахстані. Запаси урану в Казахстані, який поки не має власної АЕС, становлять приблизно 15% від усіх світових і поступаються лише австралійським.

Уран для Китаю: як світу обіграти РФ у ядерному «покері»

Джерело

Новости Украины