За інформацією: Суспільне Вінниця.
Поле з технічною коноплею на Вінниччині. Суспільне Вінниця
За його словами, цьогоріч був прийнятий закон про розділення медичних конопель і технічних.
"Ця сфера декриміналізується і з наступного року можна буде вирощувати без дозволів. Але ми працювали по старому закону, багато довелося пройти, дозволи отримати в системі МВС, в дерлікслужби. Цьогоріч ми стали насінєвим господарством, отримали статус насінєвого по коноплях, хочемо створити зону вирощування навколо 100 км для створення зони первинної переробки", — розповів Василь Мельникович.
Фахівці Асоціації розвитку льонарства і коноплярства в Україні разом із представниками Держлікслужби відібрали на полі зразки рослини для визначення вмісту психотропних речовин.
"Відібрали зразки рослин на вміст тетрагідроканабінолу — це психотопна речовина, вміст якої в технічних зразках не буде перевищувати вісім сотих відсотка. Зараз ми відбираємо два пакування зразків, один з яких залишається в сейфі організації, яка вирощує, інший — їде в органи НДЕКЦ МВС на лабораторне дослідження . В десятиденний термін організатори мають направити акт, в якому буде написано про вміст тетрагідроканабінолу", — розповів представник Держлікслужби Вадим Кецко.
Поле з технічною коноплею на Вінниччині. Суспільне Вінниця"Якщо він не перевищує норму — це добре, продукція сертифікована, їде далі на обробку. Якщо перевищує — організатори звертаються до охоронних фірм, поле мають огородити повністю, щоб ніхто не міг потрапити. Процедура робиться один раз, коли цвітіння. У цю фазу відсоток ТГК максимальний", — розповів Вадим Кецко.
Наразі Асоціації розвитку льонарства і коноплярства в Україні звернулась до Мінагрополітики з пропозицією створити на Вінниччині Центр відродження коноплярства та льонарства. У Куманівцях врожай конопель збиратимуть в середині вересня. Тоді, за словами Олександра Лисого, буде зрозуміло, чи прибуткова ця справа.
"Ми купили дві косилики по три з половиною метри і пристроїмо до комбайна, щоб одразу збирати і забирати коноплю. Домовились, що до нас приїде міні переробний завод, щоб бачити свою економіку, чи варто далі сіяти чи не варто. Сьогодні ведуться переговори з реалізацією насіння і по переробці стебла. Будемо думати, куди реалізовувати. Рахували, що при 700 кг насіння будемо в прибутку", — зазначив голова фермерського господарства Олександра Лисий.