За інформацією: Суспільне Вінниця.
Артем Жаглюк. Фото з власного архіву
Кожен бій важкий, а ворога не варто недооцінювати. Так говорить 23-річний Артем Жаглюк на псевдо “Фенікс” з Вінниччини. Військовий постійно їздить на передову. Наразі проходить службу в управлінні бойовими підрозділами та надає оборонцям методичну допомогу. Про мотивацію захисників та свою службу Артем розповів Суспільному.
"Ми недовчилися пів року"
Артем Жаглюк родом з Браїлова, що на Вінниччині. У 2015 році він вступив до Київського військового ліцею.
“Це, можна сказати, 10-11 класи з військовою підготовкою. Потім, у 2017, я вступив до військової академії в Одесі. Спершу на факультет десантно-штурмових військ, потім перевівся на факультет матеріально-технічного забезпечення військ”, — розповів Артем.
Навчання в Одесі він не закінчив, оскільки розпочалося повномасштабне вторгнення. Випуск був достроковий.
“Ми недовчилися пів року. А так то три з половиною роки навчався. Випустили нас лейтенантами. 5 березня 2022 ми пішли по військах. Я потрапив по розподілу в Кіровоградську область. Проходив службу там по забезпеченню підрозділів наших, які були в частині. У квітні 2023 я перевівся до Харкова. Проходив службу там за цим самим напрямком — забезпечення підрозділів. Багато виїжджав у зону виконання бойових завдань”.
Артем Жаглюк з побратимами. Артем Жаглюк
У підпорядкуванні Артема — понад 19 в/ч
Нині Артем у Краматорську на Донеччині. Він отримав звання старшого лейтенанта. Коли був у Кіровоградській області, то виїжджав на Лиманський напрямок. Коли ж перевівся до Харкова, то були виїзди на Куп’янський напрямок, Добропілля на Донеччині.
“Я надаю методичну рекомендацію підрозділам. Забезпечення підрозділів тим, що необхідне для військовослужбовця: від А до Я, починаючи від грошового забезпечення, закінчуючи продуктами харчування, мобільною лазнею, заправкою. Наразі на Краматорському напрямку я надаю допомогу у забезпеченні належних умов бойовим підрозділам”.
Артем розповів, що він виїжджає у так звану зону ротних і взводних опорних пунктів. Це кілометри два-три від зони бойових дій. У його підпорядкуванні понад 19 військових частин. До кожної бригади, до кожного батальйону їздять, виділяють час. Завдання Артема — аби оборонці були всім забезпечені.
Артем з побратимами. Артем Жаглюк
"Насправді там посміхатися важко"
Спілкуючися з військовими, він дізнається не лише про їхні потреби, а й про те, як пройшов бій, що їх мотивує та про що мріють після перемоги.
“Бої не такі насправді, як про них пишуть, показують в мережі. Наші хлопці — молодці. Але там не все так добре, як поширюють інколи інформацію. Росіяни не такі, як про них розповідали на початку повномасштабного вторгнення. Їх не варто недооцінювати. Якби це був простий противник, то ми б здолали їх тоді швидко: за два-три тижні справилися б. І веселий контент наших хлопців у ТікТок, їхні позитивні емоції — то коли вони відпочивають. Насправді там посміхатися важко”, — сказав Артем.
Спалена військова техніка. Артем Жаглюк
Артем з побратимами інколи відкривають збори на підтримку військових. Зокрема, на ремонт автівок, які потрібні на передовій. На думку оборонця, нині люди менше донатять.
“Менше донатять особливо ті, які “на великих землях” — у місцях, де не ведуться бойові дії. Порівняно з першими місяцями повномасштабного вторгнення, я спостерігаю спад. Я не кажу, що не допомагають. Таких людей все ж багато”.
«Донецька область». Артем Жаглюк
Сім’я — це основна мотивація
На фронті захисників тримає та мотивує сім’я, розповів “Фенікс”. Зокрема, його — батьки, менший брат та кохана, які чекають вдома.
“Багато військових конкретно захищають свою сім’ю. Багато знайомих, друзів моїх на нулі. І багато хто каже, що вони воюють заради сім’ї й заради того, щоб згодом кричати “Перемога!”, а не “побєда”. На початку 2022 казали, що захищають Київ. Нині, читаючи новини про корупцію, корупціонерів, оборонці розуміють, що стоять там не за владу, не за політику, а за домівку, за сім’ю. Це основна мотивація. Влада кладе бруківку замість того, щоб вкладати гроші в армію”.
Разом українці сильні, здолають ворога, сказав Артем. А після перемоги разом відбудуємо країну.
“Скоріше б перемога, разом ми сильні та здолаємо все. Бо ми, українці, сильний та нездоланний народ!”.