Колективні ініціативи та підтримка містобудівної реформи: чим займається нардепка з Чернівців Гринчук у Верховній Раді

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Прізвища частини депутатів, які могли входити до так званої «групи Павлюка» у ВРУ. Скріншот матеріалу/bihus.info

Зокрема, провалили перше голосування за призначення міністром енергетики Юрія Вітренка, який, ймовірно, міг заважати інтересам Ахметова в енергетиці. За це призначення Гринчук не голосувала. Водночас у той же день підтримала законопроєкт про державну підтримку інвестицій, який був корисним для бізнесу Ахметова з видобування руди.

Результати поіменного голосування за законопроєкти про призначення Вітренка міністром енергетики та про держпідтримку інвестиційних проєктів. Верховна рада України

Що декларує Оксана Гринчук

За майже шість років депутатства у деклараціях нардепки суттєвих змін не було. Згідно з декларацією за 2024 рік, Гринчук майже 20 років володіє квартирою у Чернівцях площею понад 65 квадратних метрів. Також задекларувала оренду двох квартир та паркомісця у Києві.

Крім цього, володіє двома автівками, одну з них – купила у 2021 році. У Верховній Раді Гринчук торік заробила понад 740 тисяч гривень – це сума до оподаткування. Також отримала 84 тисячі гривень на утримання сина та 138 тисяч гривень доходу, бо надавала майно в оренду.

На рахунках у банку Гринчук торік зберігала понад 45 тисяч гривень, а готівкою — понад 8 тисяч євро, 41 тисячу доларів та 56 тисяч гривень. Крім цього, задекларувала 6 тисяч доларів збережень сина у готівці.

Про активність депутатки

Про Оксану Гринчук немає багато публічної інформації, а в медійному просторі вона майже не з’являється. У Facebook публікує переважно підсумки засідань Ради, поширює дописи президента та про президента.

Від початку каденції очолює підкомітет з питань забезпечення діяльності Верховної Ради. Парламент відвідує часто – була відсутня у майже 3% випадків.

Щодо активності на засіданнях, то від початку повномасштабного вторгнення Гринчук 33 рази виступала з місця та 15 – з трибуни. Водночас майже завжди передавала слово іншим депутатам або озвучувала позиції профільного комітету стосовно законопроєктів.

Народна депутатка Оксана Гринчук у Верховній раді України. Youtube/Телеканал Рада

Як Гринчук голосує в Раді

За даними руху “Чесно”, Оксана Гринчук підтримує законопроєкти у більш ніж половині випадків:

  • у 34% випадків – утримується;
  • 11,4% – не голосує;
  • голосує “проти” – понад 1%.

Зокрема, Гринчук підтримала ратифікацію угоди про надра, закони про мобілізацію та підвищення податків, а також заборону церков, які пов’язані з РосієюПід час аналізу Суспільне брало до уваги законопроєкти, які мали суспільне значення та які активно обговорювали..

Читати ще

Читати ще

Ратифікація угоди з США про корисні копалини – як голосували нардепи з Буковини

Щодо суперечливих ініціатив, то голосувала за містобудівну реформу – цей законопроєкт вже понад два роки не підписує президент. Аналітик руху "Чесно" Віталій Мікула каже, громадськість виступала проти цієї ініціативи.

"Ця так звана скандальна містобудівна реформа впроваджувалася в інтересах забудовників. Вона надавала багато можливостей, щоб забудовувати міста, й зменшувала вплив громадськості на відбудову України. Проти цієї ініціативи виступала доволі активно громадськість. Було очевидно, що голосувати за цей законопроєкт не варто, і пані Гринчук була серед тих, хто дав голос за цю ініціативу", – каже Мікула.

Також Гринчук підтримала закупівлю російських реакторів у Болгарії для добудови Хмельницької атомної станції та посилення кримінальної відповідальності за оприлюднення інформації з реєстрів. Останню ініціативу правозахисні та медійні організації закликали не підтримувати. Зокрема, інтернет-видання Детектор медіа писало, що законопроєкт несе суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції.

Гринчук – одна з депутатів, що не підтримали відкриття реєстру декларацій. Цей реєстр не був публічним від початку повномасштабного вторгнення.

"Вона спершу не підтримала поправку, яка змушувала відкривати декларації негайно – не через певне відтермінування, як потім за це проголосували без поправки, а одразу. Опісля був скандал. Зеленський на це відреагував, ветував та повернув законопроєкт парламенту в редакції, в якій враховували цю поправку", – каже Мікула.

Скільки ініціатив Гринчук стали законами

Від початку вторгнення нардепка подала або підтримала підписом майже 120 законопроєктів та постанов. Водночас, крім Гринчук, їхніми ініціаторами були від п'яти до кількох десятків депутатів. Одноосібно вона ініціатив не подавала.

Законами стали понад 40% цих ініціатив – це доволі висока прохідність. Водночас 30% з них – це колективні звернення Верховної Ради до міжнародних партнерів, як-от ООН, ЄС чи Ради Європи. За даними “Чесно”, такі постанови мають високий рівень підтримки серед нардепів і їх майже завжди ухвалюють.

Високу прохідність ініціатив Гринчук аналітик пов'язує, зокрема з тим, що нардепка могла долучатися до ініціатив, які не стосуються її роботи у профільному комітеті.

У межах проєкту "Обранці" Суспільне Чернівці хотіло запитати Гринчук, чи дійсно так звана “група Павлюка” впливає на її роботу у парламенті, чому вона підтримувала містобудівну реформу та посилення відповідальності за оприлюднення інформації з реєстрів. Також поцікавитись, які законопроєкти Гринчук відстоювала за час повномасштабної війни, у який спосіб, чи було це ефективно та чи бачить себе в політиці надалі. У зв’язку з відмовою від участі в проєкті, відповіді на ці питання ми не отримаємо.

Читати ще

Читати ще

Був відсутній, коли голосували щодо угоди про надра та церкви, повʼязані з РФ. Що у ВР робить нардеп Козак

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины