Крафтова сироварня в Кудрівці на Чернігівщині: як місцеві стали більше заробляти на здачі молока

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

В селі Кудрівка на Сосниччині відкрили крафтову сироварню, щоб жителі села могли більше заробляти на молоці з приватних домогосподарств. Про це Суспільному розповіла староста східного округу Сосницької громади Тетяна Гончаренко.

Технологи Ольга та Олена показують, як виготовляється один з видів м’яких сирів. Крім нього тут роблять бринзу та моцарелу з різними смаками. Рулети з моцарели – ідея Ольги.

Технологи Ольга та Олена на сироварні у селі Кудрівка. ФОТО: Суспільне Чернігів"Подумали, моцарела моцарелою, а якщо потрусити якимись травками? Як, наприклад, додаємо в бринзу. То отримаємо геть інший сир, і смак, і краса".

Все це готується зі свіжого молока.

"Свіже молочко парне одразу до нас надходить у сироварню. Тут ми вносимо закваски, воно сквашується".

М’яких сирів готують рівно стільки, скільки зможуть продати того ж дня. Молоко, яке не використали на виготовлення м’яких сирів, переробляють на тверді сири.

Продукція сироварні у Кудрівці на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

В цій сироварні наразі випускають до 120 кг сирів на добу – це все з молока, яке здають жителі села. Підприємство створювалось якраз для того, аби жителі Кудрівки могли продавати молоко з приватних домогосподарств дорожче, говорить Тетяна Гончаренко.

За її словами, виходить плюс одна гривня на кожному літрі. Молоко сюди здають 33 людини. Вони приносять близько 600 літрів молока на добу. Приймають тут молоко вранці та ввечері.

Молокоприймальниця на сироварні у Кудрівці Валентина Шульга. ФОТО: Суспільне Чернігів"Жирність молока від 3,8 до 4. Молоко гарне. Господарі всі дуже-дуже відповідальні й молоко носять нам якісне", — каже молокоприймальниця Валентина Шульга.

Двічі на тиждень молоко перевіряють.

"Перевіряють на мастити, на різні захворювання, щоб тут не було нічого. Так що у нас все тут контролюється", — говорить жителька села Тетяна Клименко.

Сироватка з сироварні у Кудрівці на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

Сироватка — побічний продукт, який залишається після сквашування сиру. Його теж віддають на потреби місцевих.

"Була у людей тривожність стосовно того, як буде стосовно запахів, бо підприємство стоїть у центрі села: тут і будинок культури, і магазини, і все. Але проблема вирішилася сама по собі. Дівчата, коли переробляють молоко, виставляють у бідонах сироватку, і люди з усього села беруть собі по потребі", — говорить староста.

Відкрили сироварню якраз напередодні повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

Староста східного округу Сосницької громади Тетяна Гончаренко. ФОТО: Суспільне Чернігів"23 лютого зробили ми перший день, в який ми відкрилися – і почалася війна".

Запустились вже в травні: після звільнення Чернігівщини від російської окупації.

"Потім у нас взимку були проблеми з електроенергією, то, мабуть, два місяці завод не функціонував. Молоко забирали, виплачували по тій ціні, по якій домовлялися, але здавали молоко на інші молокозаводи".

Тверді сири на сироварні у Кудрівці, що на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

Кількість охочих здавати молоко саме сюди стає більше, росте попит, то на сироварні думають над збільшенням потужностей, розповіла Тетяна Гончаренко.

"Зараз сироварня працює під замовлення. Це не поточне виробництво сирів. Це отримали замовлення, виробили. Коли створювалася сироварня, вона не була розрахована на такі об’єми молока. Але оскільки люди несуть нам молоко, то потрібно збільшувати об’єми, бо це все створювалось для людей".

Детальніше дивіться у сюжеті:

Новости Украины