«Кракен» хоче повернутися: історія чернігівського сапера Олександра Борисенка, який підірвався на російській міні

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

"Коли ти вибрав професію, то мусиш бути готовим до цього". Чернігівський сапер Олександр Борисенко, відомий як "Кракен", у грудні 2022 року під час відрядження на Харківщину підірвався на російській міні й втратив ліву ногу. Президент відзначив Олександра орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Його історія – далі.

"Мусиш бути готовим до цього"

"Кракен" самотужки носив 200-кілограмові тубуси від авіабомб, зараз на лікарняному.

"Я перевіряв металошукачем, він на все повністю спрацьовував. Перевірив дорогу в одну сторону – все добре. І коли почав повертатися в іншу сторону, я на неї наступив. Ця міна, яка трапилась мені, від того, що були прильоти артилерії, її присипало землею".

Олександр говорить: він одразу усвідомив, що трапилось. В той момент було важливо, щоб не постраждали його колеги.

"Я побачив, де я перевіряв, і на ту сторону я впав. Тоді я вже крикнув, що я «300». І щоб до мене ніхто не побіг. Тому що у нас на цей момент дуже багато колег молодих і по інерції хтось може на допомогу побігти й підірватися також".

Чоловіку наклали джгут і викликали швидку. Вже тоді він розумів, що залишиться без ноги.

Депресії чи сильних переживань через втрату ноги, каже Олександр, у нього не було.

"Єдине, за що переживаєш завжди, – щоб лишитись живим. Сапер, коли ти вибрав професію, то мусиш бути готовим до цього".

Лікування

Чотири місяці чоловік провів у лікарнях. Потім – протезування в США та реабілітація в Україні. Весь цей час, говорить сапер, його дуже підтримували друзі.

Реабілітація Олександра. ФОТО: Instagram patron_dsns

"Навіть якби я захотів впасти духом, то мені б цього не дали зробити. Дуже важливо, щоб підтримували друзі, колеги, рідні. Якщо не будуть підтримувати, то дуже важко самому з цим впоратися. А в мене з цим проблем не було".

Протез не є перешкодою для повноцінного життя, каже Олександр. З ним чоловік може ходити, плавати і їздити на машині. Автівкою він користувався і коли лежав у лікарні, поїздки допомагали відволіктися і розвіятися.

Про повернення на роботу

Чи зможе Олександр повернутися на свою посаду, вирішуватиме керівництво. Сам чоловік дуже цього хоче. Але для повернення є перешкоди, каже сапер.

"На протезі є металеві предмети й щонайменше, коли я буду працювати з металошукачем, це може давати фон і збивати роботу"."З використанням нових методів мінування є такі боєприпаси, які можуть спрацьовувати навіть на метал, який є на самому сапері, тобто будь-яка металева вставка, навіть ремінь, плита бронезахисту, «кішка» – може бути спрацювання і на це", – розповів заступник начальника частини піротехнічних робіт ГУ ДСНС в Чернігівській області Артем Кузуб.

Артем Кузуб. ФОТО: Суспільне Чернігів

На повернення Олександра чекають, каже Артем Кузуб. Можливо, тепер чоловік навчатиме молодших колег.

Детальніше — дивіться у сюжеті:

Новости Украины