Кредитори банків у ліквідації отримали за травень ₴22,5 мільйона

Кредитори банків у ліквідації отримали за травень ₴22,5 мільйона

Протягом травня 2026 року сума задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, збільшилася на ₴22,5 мільйона.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Фонду.

"З цих коштів найбільше — понад ₴10,9 мільйона — отримали кредитори 7-ї черги (у тому числі юрособи — клієнти банку, які не є пов’язаними з банком особами). Також на ₴5,0 мільйона було задоволено вимоги кредиторів АТ «Комінвестбанк»", — ідеться в повідомленні.

У Фонді наголосили, що Комінвестбанк наближається до завершення розрахунків із кредиторами — фактично за рік від початку процесу ліквідації задоволено вимоги на 99%.

«У випадку Комінвестбанку застосування інструменту передачі активів і зобов’язань приймаючому банку створило передумови для оперативних розрахунків з юрособами. Фактично за рік від початку ліквідації задоволено 99% вимог кредиторів. І цей приклад — не «щаслива випадковість», а стратегія Фонду», — зазначила директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів Ольга Білай.

Загалом за час діяльності Фонду станом на 1 червня 2026 року банки, що перебувають у ліквідації, задовольнили вимоги кредиторів на ₴76,6 мільярда, з яких близько ₴18,0 мільярда погашено забезпеченим кредиторам, зокрема ₴16,7 мільярда — Національному банку України (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2024 року Національний банк України визнав АТ "Комерційний Інвестиційний Банк” неплатоспроможним. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 6 грудня 2024 року запровадив у банк тимчасову адміністрацію.

Фонд гарантування вкладів 31 січня 2025 року підписав угоду про передачу частини активів та зобов'язань неплатоспроможного Комінвестбанку до АСВІО Банку.

Джерело

Новости Украины