«Кропити їх треба, сапати й поливати»: на Вінниччині подружжя замість городини вирощує троянди

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Троянда. Суспільне Вінниця

За словами Валентини Гуровської, вона вирощує 35 сортів плетистих троянд, 135 сортів чайно-гібридних і 32 сорти бордюрних. Усі ці квіти родина висадила восени 2023 року.

Троянди. Суспільне Вінниця

Пані Валентина сказала, що улюбленого сорту не має, бо кожна квітка по-своєму красива — чи кольором, чи формою пелюсток.

"Ангела — це модна троянда, вона у формі метелика. Флорібундочка, робінгуд — вона пустенька така, такий миловидний запах, такого немає запаху в інших. Нобіліс — вона рожева, без колючок. Це букетна серія. Фіолетові троянди — тверда пелюстка у них".

Троянда. Суспільне Вінниця

Через холодну весну деякі бордюрні троянди цього року не зацвіли.

"Тільки бруньочка розмоталася із плівочки, почала проростати, була молочна по 2-3 см, і мороз її забрав, висушив. Вони не обжилися, не проросли. Їх набагато менше, мали бути повні ряди, а маємо — що маємо. Але дякуємо і за це. Бо такі морози були. Бо троянда — це таке: ти її не сховаєш, не накриєш, бо тут площа велика", — розповіла Валентина Гуровська.

Троянди, які вирощує подружжя Гуровських. Суспільне Вінниця

Трояндами жінка разом із чоловіком займаються 25 років. Як їх вирощувати, доглядати та підживлювати — усього цього навчалися за допомогою журналів, а також переймали досвід від інших садівників.

"У той час (1995 рік, 1998) не було де взяти тої квітки. Я побачила десь, купила і насадила вдома. У нас на базарі п'ять видів квітів продавали, а ми в Молдову поїхали, а там — 25 видів. То ми там накупляли, подружилися із тими людьми, і вони нас навчили цієї роботи. Вони до нас приїжджали, навчали. Нові сорти чоловік сам робить. Кропити їх треба, сапати їх треба і поливати — все".

Троянди, які вирощує подружжя Гуровських. Суспільне Вінниця

З роками, коли троянд стало багато, подружжя почало їх реалізовувати через соцмережі. Аби квітка прижилася, саджанець потрібно викопувати восени. Зараз — надто спекотно.

"Подивіться, яка надворі стоїть спека. Троянда — відсотків 70 що не приживеться, якщо посадити зараз. Найкраще її садити в кінці вересня — на початку жовтня. Тоді температура повітря менша і троянді легко прижитися. Полили кілька разів — і все, вони на весну вам будуть квітнути. Не хворіють, сильна квітка буде", — розповіла Валентина Гуровська.

Валентина Гуровська на плантації троянд. Суспільне Вінниця

За її словами, цьогоріч троянди тут квітнуть востаннє. Восени їх викорчують і на цьому місці висадять шипшину. Це потрібно, аби земля відпочила.

"Троянда не може рости на одному місці багато років. Вона росла 2-4 роки, і треба площу міняти, бо будуть хворіти. Тепер ця ділянка має відпочити, а троянда піде на наступне поле. Там зараз шипшина росте, ми її зріжемо і висадимо троянди нові, маленькі, які будуть рости.

Плантація троянд. Суспільне Вінниця

А за два роки, розповіла жінка, на цьому місці знову заквітнуть троянди.

Новости Украины