За інформацією: Суспільне Чернівці.
Поліцейські велопатруля у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці
У Чернівецькій області до поліції найчастіше звертаються через дрібне хуліганство, куріння у транспорті, а також через розпиття алкоголю у заборонених місцях. Патрульні поліцейські слідкують не лише за безпекою на дорозі, але й за дотриманням громадського порядку.
Про це Суспільному розповіла речниця патрульної поліції області Віта Криворучко.
В яких випадках варто звертатися в поліцію
Куріння у заборонених місцях
Якщо ви бачите, що людина курить у громадських місцях чи громадському транспорті, то варто звернутися до поліції. Палити заборонено зокрема на дитячих майданчиках, ліфтах та під'їздах, навчальних закладах, лікарнях, вокзалах. Курити можна лише у спеціально відведених для цього місцях. Порушник цих правил може отримати попередження або штраф від 51 до 170 гривень.
Нецензурна лайка чи чіпляння до людей
Якщо на вулиці вас або інших людей ображають, лаються чи чіпляються, можете викликати поліцію. Такі образливі дії є дрібним хуліганством, яке порушує громадський порядок. Також до поліції слід звертатися, коли вам погрожують особисто, телефоном чи в соціальних мережах.
Вживання алкоголю в громадських місцях
Якщо людина п'є алкоголь або перебуває у громадському місці нетверезою — це є порушенням закону. За це порушник може отримати попередження або штраф від 17 до 85 гривень. Якщо порушення відбулося знову впродовж року, то штраф буде вищим. Наприклад, якщо порушник двічі впродовж року попадався на розпитті алкоголю в публічному місці і вже сплачував штрафи, то його покарають громадськими або виправними роботами. Також може бути арешт на 15 діб.
Російська музика
Раніше Верховна Рада ухвалила закон, яким заборонила російську музику в медіа та громадському просторі. Тому, якщо ви почули російську музику у громадському транспорті, кав’ярні чи магазині, спершу попросіть вимкнути її. Якщо прохання проігнорували, варто викликати поліцію.
Порушення тиші
Якщо ваші сусіди шумлять з 22:00 до 08:00, то можна викликати поліцію. У цей час у будинках та гуртожитках заборонено голосно співати, кричати, вмикати музику та шумні побутові прилади.
Також не можна робити шумні ремонтні роботи з 21:00 до 8:00. А у святкові та неробочі дні — спричиняти ремонтний шум заборонено взагалі.