Курортний сезон на Одещині: повну безпеку ніхто не гарантує

Ракетна небезпека висока, в морі – міни, на дні – сміття.

Навіть якщо пляжі перевірені, це не дасть 100% гарантій безпеки / фото УНІАН, Анастасія Горбачова

Профільні фахівці під час брифінгу у медіа-центрі «Україна-Одеса» наголосили, що ніхто не може гарантувати безпеки під час відпочинку на узбережжі навіть після тралення акваторії. 

Як заявив керівник напряму з мінної небезпеки громадської організації «Асоціація саперів України» Сергій Чуткий, жодна перевірка не дасть 100-відсоткової гарантії мінної безпеки пляжів.

За його словами, згідно з наказу МВС, перед відкриттям кожен пляж повинен мати паспорт акваторії, акти обстеження та усунення небезпечних предметів.

Відео дня

«Навіть, якщо пляжі перевірені, перевірка не дасть 100% гарантій безпеки. Навіть якщо протралити акваторію біля берега, маленькі міни можуть залишитися. Крім того, море постійно рухається (течії тощо, — УНІАН)», — сказав Чуткий. 

Він додав, що морська вода може бути не настільки прозорою, щоб фахівці могли повноцінно перевірити дно, а сітки, які в Одесі натягають на траверзах для «ловлі» мін, не стандартизовані.

Також певні міни мають механізм самознищення — можуть вибухати мимоволі.

«Щоб, хоча б, себе убезпечити, купатися можна тільки на дозволених владою пляжах», — наголосив Чуткий.

За словами начальниці об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня України Наталії Гуменюк, узбережжя Чорного моря, в першу чергу, залишається лінією оборони.

«Оперативна обстановка змін майже не зазнала, ракетна небезпека висока, ворог в основному обстрілює регіон з моря, а мінна небезпека посилилася після підриву дамби Каховської ГЕС. Течія принесла багато небезпечних «сюпризів», про які ми не знаємо. Шторми та течії можуть їх підняти з дна», — підкреслила Гуменюк.

Вона зазначила, що ще раніше було відомо: російські військові «розкидали» кілька сотень мін у акваторії Чорного моря, а після виходу з «зернової угоди» встановлювали нові міни, щоб заблокувати торгове судноплавство.

«Ми про все це повідомили, далі — слово за владою. Тільки після того, як будуть вжиті всі заходи безпеки, пляжі можуть бути відкрити», — заявила Гуменюк.

За її даними, з початку 2023 року на узбережжі Миколаївської та Одеської областей Сили оборони знешкодили 32 міни. Також вона нагадала про випадок, коли житель Одещини виловив на узбережжі річкову міну, переплутав з газовим балоном та приніс додому. Трагедії не сталося тоді тільки через втручання сусідів. 

Крім того, за словами еколога Владислава Балінського, після теракту на Каховській дамбі у воді залишається багато бруду та сміття, які час від часу виносять течії.

«Донна течія вимиває забруднення, які накопичувалися десятиріччями з часу створення дамби Каховської ГЕС. Наразі залишається небезпека потрапляння цього бруду в акваторію», — каже еколог.

Читайте також:

Відпочинок на мінах: у ВМС пояснили, чи можливо убезпечити одеські пляжі

Стало відомо, як «бавовна» вплинула на курортний сезон у Криму

Міни в акваторії Чорного моря доведеться знешкоджувати роками – військові

Курортний сезон на Одещині

Нагадаємо, 7 серпня очільник Одеської ОВА Олег Кіпер заявив, що підписав розпорядження про відкриття курортного сезону, який було зірвано на початку червня через теракт на дамбі Каховської ГЕС. Зокрема, через потрапляння у море  бруду та сміття.

Кіпер запевнив, що якість води вже стабілізувалася. Пляжі, які відкриють, мають бути обладнані захисними сітками, щоб «ловити» дрейфуючі міни, спостережно-рятувальними постами, буями, засобами гучного мовлення та наявними поблизу укриттями.

8 серпня стало відомо, що підприємцям дозволили подовжити роботу кафе в Одесі до 23:00. Але гучна музика, прожектори та дискотеки мають закінчуватися до 22:00.

Джерело

Новости Украины