Лапароскопічна консервативна міомектомія спрямована на видалення міоматозних вузлів, які утворюються на м’язовому шарі матки. Особливістю втручання є його щадний характер – введення хірургічних інструментів через невеликі проколи замість порожнинних розрізів дозволяє зберегти функціональність матки та можливість для жінки в майбутньому зачати дитину.
Лапароскопія призначається тільки після підтвердження діагнозу міома матки та відсутності протипоказань до проведення операції. Для цього проводиться УЗД органів черевної порожнини, рентгенографія, беруться лабораторні аналізи сечі та крові, інші дослідження за призначенням лікаря.
Як проявляється міома матки
Міома матки є доброякісним утворенням, яке не схильне до злоякісного переродження. Однак патологія поступово збільшується у розмірах, завдаючи жінці суттєвого дискомфорту. Вона призводить до появи наступних симптомів:
- збільшення рясності менструацій, а також поява маткових кровотеч поза циклом;
- тяжкість, біль та розпирання в області малого тазу;
- дискомфортні відчуття під час інтимної близькості;
- запаморочення та слабкість організму через порушення току крові.
Не варто ігнорувати симптоматичні прояви, адже чим раніше звернутись до гінеколога та виявити патологію, тим ефективнішим буде лікування. На ранніх стадіях хвороби можна проводити консервативну міомектомію, а от у запущених ситуаціях здійснюється радикальна операція з видалення матки.
Як проходить хірургічне втручання
Консервативна лапароскопічна міомектомія здійснюється через чотири проколи на черевній стінці. Вони призначені для введення хірургічних інструментів, мініатюрної відеокамери та джерела освітлення. Процес передбачає виконання наступних послідовних дій:
- введення обраного варіанту загальної анестезії;
- локалізація міоматозних вузлів на м’язовому шарі матки;
- розсічення верхніх шарів (серозної оболонки) для безпечного та малотравматичного видалення новоутворень;
- витягання патологічних тканин з матки та відправка біологічного матеріалу на гістологічне дослідження;
- контроль операційного поля та виймання хірургічних інструментів, після чого на проколи накладаються шви.
Консервативна міомектомія дозволяє зменшити період післяопераційного перебування у стаціонарі до трьох днів. Після операції жінка може швидко повернутись до повноцінного життя, однак необхідно регулярно консультуватись з лікарем. Планування вагітності можливе через півроку після операції, якщо лікар дозволяє. Практика показує, що вже через рік-два після хірургічного втручання на міомі матки жінка може стати щасливою матір’ю, тож це оптимальний варіант для пацієнток, які бажають народити дитину.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.