Фото: maxpixel.net
Зміст
💡Як обміняти лампочки? 💡Покрокова інструкція. 💡Як обміняти лампочки, якщо немає «Дії». 💡Які лампи беруть при обміні на LED-лампи. 💡Чи замінюють лампочки, якщо потрапила бракована. 💡Чи можна поміняти більше 5 лампочок. 💡Як отримати саме ті, які потрібні. 💡Що означає маркування цоколя Е14 та Е27. 💡Чи всі лампочки однакові. 💡Звідки лампочки.
Лампочки розжарювання старого зразка вже кілька днів успішно обмінюють на економні LED – отримані в рамках спільного проєкту з ЄС. У деякі регіони їх ще не встигли завести, в інших місцях не вистачає потрібного асортименту продукції, але процес рухається, і влада впевнена, що нових лампочок вистачить для всіх. Втім, з кожним днем у людей виникають нові питання, пов’язані з механізмом обміну, і KP.UA дає на них відповіді.
Як обміняти лампи?
Нічого складного – заходьте до «Дії», до розділу «Послуги», а там уже в другому рядку є «Обмін лампочок», натискаєте. Після цього з’являється повідомлення, де пояснюється, що програма обміну лампочок працює скрізь, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій.
Потрібно вибрати своє відділення «Укрпошти», де можете забрати лампочки, визначитися, скільки ламп та з яким типом цоколя вам потрібно – і все. Далі «Дія» сама повідомить, коли можна прийти і забрати лампочки. Тільки візьміть із собою паспорт (можна цифровий) та 5 лампочок старого зразка.
Покрокова інструкція:
💡Відкрий застосунок «Дія» та авторизуйся. 💡Натисніть «Послуги» та вибери серед них «Обмін лампочок». 💡Заповни заявку. 💡Чекай на підтвердження заявки в «Дії». 💡Обмінюй п’ять ламп розжарювання на п’ять LED-ламп у відділенні «Укрпошти» (вони зберігатимуться 5 днів).
Якщо я не маю «Дії» — чи можу я здійснити обмін?
Якщо ж у вас немає «Діі» і зробити попереднє замовлення неможливо, не впадайте у відчай, передбачено і більш звичний варіант. Потрібно лише сходити в поштове відділення, взявши з собою паспорт, код ІПН і 5 лампочок старого зразка. Якщо на пошті є LED-лампи, то вам їх зобов’язані видати. Якщо ні, то доведеться заглянути у відділення ще раз.
Які лампи беруть при обміні на LED-лампи?
Тільки справні лампи розжарювання, ті, що зі спіраллю з вольфраму.
Будь-які інші типи ламп, наприклад енергозберігаючі або заповнені газом, а також лампи, що перегоріли, не приймаються.
На всі обурення, пов’язані з цим пунктом, є пояснення. Обмін лампочок – це не подарунок для громадян, це акція, орієнтована на соціальну солідарність. Здав працююче енерговитратне джерело світла — одержав економне, підтримавши так енергосистему країни.
Чи замінюють лампочки, якщо потрапила бракована?
Так. Адже у поштовому відділенні (щоб уникнути черг) лампочки на працездатність не перевіряють. Тільки затягувати з цим не варто, обмін здійснюватиметься доти, доки діє проєкт. Якщо потрапила бракована, краще йдіть і міняйте одразу. Зробити це можна протягом місяця. Тому краще перевірити всі 5 лампочок у себе вдома після отримання, щоб переконатися в їхній справності.
Чи можна поміняти більше 5 лампочок?
Ні. На одну особу — не більше 5 лампочок. Менше 5 лампочок теж не можна. Прийти вдруге теж не можна. Піти в інше відділення та обміняти теж не вийде, «Укрпошта» фіксує ваші дані про отримання лампочок. Повторний обмін не вийде.
Як отримати саме ті, які потрібні?
Після замовлення в «Дії». На ваш запит про наявність потрібного виду обов’язково надійде відповідь та повідомлення, що вони зарезервовані безпосередньо на ваше ім’я. Без попереднього замовлення отримаєте у поштовому відділенні те, що дадуть.
Що означає маркування цоколя Е14 та Е27?
Тип цоколя лампочки. Е14 – це лампочка із маленьким цоколем. Е27 – лампочка зі стандартним розміром цоколя.
Усі лампочки однакові?
Ні. У поштових відділеннях будуть лампочки різних типів. А тому і кольори, якими лампочки світять, будуть різними – теплий, нейтральний та холодний. Вибирати колір не можна – яку дадуть, така й ваша.
У мережі можна зустріти чимало скарг від громадян, що видані на пошті лампочки неякісні, погано світять і мають низку інших недоліків. Якщо ви виявили брак, вам зобов’язані його замінити на нормальну, справну лампочку. А ось яскравість – окреме питання для розгляду.
Зі шкільного курсу фізики всі ми знаємо, що є така фізична величина, як світловий потік — він вимірюється в люменах.
У світлової лампочки зі стандартним цоколем ця величина дорівнює 1150 люменів (Лм).
Тип цоколя Е14, він маленький, має світловий потік, рівний 620 люмен (Лм).
У той час як світловий потік 200-ватної лампи розжарювання дорівнює 3040 (Лм), 150-ватної – 2160 (Лм), 100-ватної – 1340 (Лм), 75-ватної – 935 (Лм), а 40-ватної – 41 (Лм).
Тому якщо ви використовуєте у себе вдома лампочки розжарювання потужністю від 100 ватів і більше, то LED-лампа будь-якого типу видасться вам менш яскравою.
Звідки лампочки?
Це міжнародна допомога Україні з подолання енергетичної кризи, яка виникла внаслідок постійних обстрілів об’єктів енергетичної системи держави з боку російських військ.
Україна подала запит, який ініціював Президент України Володимир Зеленський. Тепер Європейський Союз розпочав закупівлю та передачу Україні 30 мільйонів LED-лампочок починаючи з середини січня поточного року. І поетапно передає їх до України. А в Україні реалізацією цієї програми займаються Мінекономіки, Мінцифри та «Укрпошта».