Лемківська жіноча прикраса увійшла до нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Кривулька — лемківська жіноча нагрудна прикраса. Департамент культури і туризму ТОВА

Лемківська жіноча нагрудна прикраса увійшла до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини. Про це повідомили на facebook-сторінці обласного департаменту культури і туризму.

"Рішенням обласної комісії з формування відповідного переліку до нього внесено елемент "Кривулька – лемківська жіноча нагрудна прикраса: орнаментальні традиції та технологія виготовлення". Кривулька — це широкий заокруглений комір з бісеру, який прикриває шию, плечі і груди жінки. Така прикраса виплітається із дрібних кольорових намистинок бісеру на волосяній або шовковій основі", — йдеться у повідомленні.

Кривулька, лемківська жіноча нагрудна прикраса. Департамент культури і туризму ТОВА

Також у дописі зазначили, що орнамент лемківських кривульок великий та відносно нескладний:

"У колориті — насичений та контрастний з перевагою червоного — оберегового кольору, який добре гармоніює із вишивками сорочок. На Тернопільщині носіями цієї традиції є представники багаточисельної лемківської спільноти, які оселилися тут після примусової депортації з їхніх рідних земель у 1944-1947 роках".

Лемківська жіноча нагрудна прикраса, що увійшла до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини. Департамент культури і туризму ТОВА

У департаменті культури й туризму Тернопільської ОВА зазначили, що попри депортацію, яка розкинула лемків по всьому світу та асимілятивні процеси, традиція виготовлення та носіння лемківської жіночої нагрудної прикраси збереглася і її передають з покоління в покоління.

Новости Украины