За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
«Лесині читання» в Івано-Франківську 25 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Співорганізаторка заходу Ольга Деркачова каже, що Леся Українка писала і говорила про безкомпромісність у ставленні до всього російського, про те, що в імперії українцям жилося дуже погано.
Співорганізаторка «Лесиних читань» Ольга Деркачова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Я буду читати уривок одного з її листів, де вона пише про те, що працює над такою брошуркою, як жилося українцям "під царями". Ця брошура не знайдена, але ми знаємо, що вона була. Там Леся Українка окреслює своє ставлення до російської мови й до російської влади. Також ми читатимемо її патріотичну лірику", — говорить Ольга Деркачова.
«Лесині читання» організували у мистецькому просторі «Підземний Перехід Ваґабундо». Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Галина Васильків, яка теж прийшла читати твір Лесі Українки, розповідає, що з нагоди дня народження поетеси придбала її книжку.
Галина Васильків з нагоди дня народження Лесі Українки придбала її книжку. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Обрала вірш "Мріє, не зрадь". Я давно полюбляю цю поезію, люблю її читати, бо вона дуже близька мені. Саме ця поезія надихнула мене колись до вступу на факультет філології. Леся Українка завжди писала про Україну, про її нелегку долю, і ми це теж можемо почерпнути з її поезії", — розповідає Галина Васильків.
У Франківську декламували твори Лесі Українки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Письменник Євген Баран вважає, що Леся Українка завжди закінчувала свої твори оптимістично.
Письменник Євген Баран. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Вона — як один з тих християнських апостолів, яка до кінця несла ту свічку віри. І Леся Українка її втримала, якщо ми вже стільки років про неї говоримо і читаємо її твори", — ділиться Євген Баран.