«Лідо, будь ласка, приїдь»: на Чернігівщині фельдшерка їздить на виклики власним авто

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Андрій Портний. Суспільне Чернігів

Лідія Горбач приймає хворих у фельдшерському пункті та їздить на виклики своєю автівкою.

"Машина вже років дванадцять у мене. Чоловік купував, потім з чоловіком одружились, і тепер я машину його експлуатую. Без машини тут нереально, а особливо взимку, то це ще те випробування".

Лідія Горбач збирається їхат на виклик. Суспільне Чернігів

Село Пекарів відрізане від центру громади річкою Десна. Дістатися Сосниці можна лише поромом. Тому, кажуть, фельдшер – єдиний доступний медпрацівник для них.

"Мені – 76, чоловікові – 74 роки. Ми вже під опікою її. Тому що, якби не вона, я не знаю. Це нам Бог її послав", — розповіла місцева жителька Ніна Попела.

Місцева жителька Ніна Попела. Суспільне Чернігів

За день фельдшерка проїжджає до 50 кілометрів. Каже, що за такі відстані не співвідносяться із зарплатою.

"Я виїжджу більше. Це нереально. Та ще й така віддаленість між селами, і люди всі похилого віку. Їм як скажи, що давайте «швидку» викличемо, то у них така паніка: «Буду вмирати, але «швидкої» не треба. Лідо, будь ласка, приїдь». А що я їм скажу, що не приїду чи що? І ввечері, і вночі, коли хоч буває. Коли кому гірше стане, ніхто не знає".

Сосниця. Суспільне Чернігів

Лідія має таку зарплату, бо медичною реформою не передбачено фінансування для фельдшерів.

"Цього року частина лікарів почали працювати як фізичні особи підприємці, і кошти разом з ними пішли на приватну їхню практику. Тому дофінансовуємо цього року мільйон гривень з місцевого бюджету", — розповів Андрій Портний.

Роботу фельдшерки в Пекарівському старостаті погодився оплачувати місцевий фермер, розповіла староста Пекарівського старостинського округу Тамара Степаненко. Повністю перекриває витрати на пальне та доплачує зарплату.

"Коли вийшло питання, що їх почали скорочувати, Швед Микола Дмитрович – наш фермер погодився. У нас переправитися через Десну проблема. Щоб приїхала з Коропа «швидка» — у нас теж проблема. У нашій місцині я не уявляю, як ми будемо без фельдшера. Чотири розкидані села вона об’їжджає всі. Знає хто, як, де працює. Хто, як, де хворіє, до кого приїхати, кому можна просто ліки передати".Читати ще

Читати ще

«Треба викласти пів пенсії»: які проблеми мають люди з діабетом на прикордонні Чернігівщини

Новости Украины