Прості звички, такі як «мікро-медитації» і перерви на фізичні вправи протягом декількох хвилин щодня, можуть покращити ваше фізичне здоров’я та сприяти довголіттю.
Прості щоденні звички можуть допомогти продовжити тривалість життя / ua.depositphotos.com
Прості щоденні звички можуть допомогти продовжити тривалість життя, не витрачаючи на це багато часу. П’ять хвилин на день — це все, що потрібно, щоб продовжити ваше життя і поліпшити ваше здоров’я, розповів доктор Кьєн Вуу, лікар, який спеціалізується на антивіковій та регенеративній медицині, в інтерв’ю Business Insider
Заощаджуйте час і підвищуйте свої шанси на успіх за допомогою «накопичення» звичок
Замість того, щоб починати нову звичку з нуля, ви поєднуєте її з існуючою частиною вашої рутини, щоб допомогти їй закріпитися. Потенційними тригерами для нової звички можуть бути підняття слухавки, кава або навіть перерва на відвідування туалету. Ви можете пов’язати існуючі звички зі здоровими змінами, такими як швидка зарядка, момент глибокого дихання тощо.
Робіть перерву в напруженому графіку за допомогою «мікро-медитацій»
Зростає кількість доказів того, що уважність і медитація пов’язані зі зниженням стресу і, з часом, поліпшенням психічного і фізичного здоров’я.
Відео дня
Ви можете почати практикувати очищення розуму та зосередження на теперішньому моменті менш ніж за хвилину за допомогою «мікро-медитації». Одна з технік — це проста вправа зосередження на диханні, коли ви вдихаєте на рахунок «чотири», затримуєте дихання на рахунок «сім» і видихаєте на рахунок «вісім».
Підготуйтеся до 5-хвилинного тренування
Регулярні фізичні вправи можуть бути одним з найкращих інструментів проти старіння, як показують дослідження. Нещодавні дослідження показали, що навіть короткі сплески фізичної активності можуть окупитися.
Ви можете робити перерви на фізичні вправи протягом дня, коли захочете очистити голову або підбадьоритися. Спробуйте такі рухи, як присідання, присідання біля стіни або швидка ходьба.
Якщо вам важко висипатися, зосередьтеся на часі, а не на годинах, проведених у ліжку
Ні для кого не секрет, що сон — це наріжний камінь здоров’я. Нещодавнє дослідження показало, що регулярний графік сну може бути навіть важливішим, ніж тривалість сну, коли йдеться про загальний стан здоров’я та довголіття.
«Найкраще, що ви можете зробити для свого графіка сну, — це переконатися, що ви засинаєте і прокидаєтеся в один і той же час, навіть на вихідних», — каже Вуу.
Замість того, щоб скролити соцмережі, зверніться до двох людей, які вам небайдужі
Соціальна взаємодія є ключовою частиною більш довгого та здорового життя. Деякі дослідження виявили, що самотність може бути настільки ж небезпечною для вашого здоров’я, як і куріння сигарет.
Щоб залишатися на зв’язку в напруженому графіку, Вуу рекомендує замінити сеанс скролінгу на телефоні надсиланням швидкого повідомлення двом людям, які мають значення у вашому житті, подякувати їм за щось або дати їм зрозуміти, як багато вони для вас значать.
Почніть просту практику подяки під час чищення зубів
Ще один простий спосіб зменшити стрес і поліпшити психічне здоров’я — почати практику подяки. Почніть з перерахування трьох речей, за які ви вдячні — вони можуть бути такими простими, як запах ранкової кави, або такими важливими, як здоров’я вашої родини, каже Вуу.
Дослідження показують, що вдячність не тільки покращує психічне здоров’я, але й може захистити ваше фізичне здоров’я через такі фактори, як зниження кров’яного тиску.
Знайдіть хвилинку, щоб згадати, що має значення у вашому житті
Докази свідчать про те, що наявність сенсу життя — це ключ до довшого життя, і Вуу каже, що ви можете почати з того, що щодня витрачатимете трохи часу на роздуми про те, чим ви захоплені.
«Те, що ви робите у своєму житті, що змушує вас відчувати себе найбільш живим, викликає біохімічні зміни, які продовжують ваше життя», — говорить він. — «Це може бути дійсно потужною основою для того, щоб не тільки додати більше років до вашого життя, але й більше життя до ваших років».
Раніше експерти зі старіння назвали 5 основних звичок, які покращать ваше довголіття. Зокрема вони радять регулярно рухатись, займатись громадською діяльністю та зменшити контрольований стрес.