За інформацією: Суспільне Чернівці.
Людмила Зверінська, вихователька, садочок села Колінківці. Суспільне Чернівці/Марія Антоняк
Вихователька каже, що навчає дітей у процесі гри, аби їм було цікаво. Також проводить різні естафети.
"В естафетах діти вчаться працювати в команді і радіти один за одного, радіти успіхам своїх друзів і перемагати, поважати та допомагати один одному," — каже Людмила.
Людмила Зверінська з дітьми. Суспільне Чернівці/Марія Антоняк
За словами Людмили, в своїй роботі вона часто використовує інтерактивні та інклюзивні методи. Зокрема, це інтегровані підходи, коли можна поєднати навчання із грою та творчістю. Наприклад, інтерактивні казки, слухаючи які, діти можуть розпитувати, уточнювати, пропонувати свої варіанти продовження історії або грати ролі персонажів. Також це мнемотаблиці, різні настільні та розвивальні ігри, драматизація, групові проєкти.
Дитячий садочок, село Колінківці. Суспільне Чернівці/Марія Антоняк
За словами Людмили, найважливіше, чого хоче навчити кожну дитину, — добра, любові, вдячності, поваги один до одного. А також, щоб діти вчилися дружити між собою.
діти в садочку, село Колінківці. Суспільне Чернівці/Марія Антоняк
Людмила звертає увагу, де діти себе проявляють більше. Хтось в ліпленні, хтось в аплікації, хтось хоче знімати відео, комусь треба почитати казочку.
"Дитина дуже щира, деколи у дорослих такої немає щирості, дитина дуже легко прощає, вибачається. Вони легко вірять і довіряють. Коли вже люди дорослі, вони, напевно, можуть довго ображатися, не пробачати. А діти, на відміну від дорослих, легко прощають," — каже Людмила.
Хлопчик у дитячому садочку, село Колінківці. Суспільне Чернівці/Марія Антоняк
У фіналі — з другої спроби
Людмила Зверінська зареєструвалася на участь у Global Teacher Prize Ukraine цьогоріч навесні. Потрапити у фінал їй вдалось з другої спроби.
"Там були вимоги, були запитання, на які я мала відповісти. Потрібно було просто заповнити анкету, досить багато запитань. Заповнила, відправила і все," — пригадує Людмила.
Зараз Людмила здобуває вищу освіту в Чернівецькому національному університеті за спеціальністю "дошкілля", щоб поглибити свої знання, отримати новий досвід та працювати з дітьми максимально продуктивно. Навчання в університеті також додало сміливості, аби брати участь у фахових конкурсах.
"Світ змінюється і нічого не стоїть на місці, потрібно постійно розвиватися та працювати над собою. Тим більше освіта зараз на вищому рівні, більше якісного матеріалу, нових методик, підходів та шляхів для вирішення проблем дошкільної освіти," — розповідає вихователька.
Людмила Зверінська з дітьми. Суспільне Чернівці/Марія Антоняк
Про власний проєкт
Переможці національної премії отримують гроші для втілення власного освітнього проєкту. Результати будуть відомі 5 жовтня.
"У разі перемоги я б хотіла допомогти дітям, які опинилися в поганому становищі. Хотіла б створити якийсь клуб дитячий. Це може бути клуб не тільки для дошкільнят, а й для школярів, бо багато дітей зараз потребують такої допомоги. Там могли би проводити гуртки з дітьми, щоб навчити якомусь ремеслу, організувати спортивні ігри, щоб для них було цікаво. Думаю, що могла б підтримати таких дітей," —каже Людмила.
Людмила Зверінська з дітьми. Суспільне Чернівці/Марія Антоняк
Що відомо про премію
"Global Teacher Prize Ukraine" — це щорічна національна премія для відзначення досягнень українських вчителів. Її заснувала у 2017 році громадська спілка "Освіторія". Так намагаються привернути увагу до важливості освіти та ролі вчителів, підняти престиж цієї професії, а також надихнути викладачів використовувати сучасні освітні методики.
Читати ще
Читати ще Буковинка увійшла до переліку 50 фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine у номінації «дошкілля»
Читати ще «Відвідування дітей зросло вдвічі». У селі на Буковині запрацював садок, який будували вісім років