Цей мікроелемент відіграє важливу роль для нашого організму, а його нестача може спричинити негативні наслідки. Всередині людини є чимало хімічних речовин, які допомагають нам почуватися добре. Та сьогоднішню статтю хотілося б присвятити магнію.
Основні властивості магнію
- магній міститься в тканинах мозку, кістках і зубній емалі, серця, нирок і печінки, в м’язовій тканині. І робота всіх цих органів буде чіткою, якщо у них знаходитиметься достатня кількість цього вітаміну;
- є кофактором для вітамінів групи В — а саме сприяє засвоєнню і нормальній роботі в організмі;
- є частиною складу травних ферментів, без нього неможливе активне травлення;
- успішно застосовується в терапії головних болів, мігрені, депресивних станів, передменструального синдрому (ПМС);
- покращує ситуацію у разі запорів;
Магній засвоюється тільки на 30% і тільки за умови, що рівень вітаміну D буде в нормі. Засвоєння магнію порушують шкідливі звички такі як кофеїн, алкоголь, фітинова кислота в продуктах, рафіновані продукти, нікотин, пересолена їжа.
Форми магнію
Малат магнію — підійде для спортсменів, тому що знімає біль у м’язах після важких тренувань. Препарат може викликати діарею.
Цитрат магнію — середньої біодоступності, але добре виражений послаблювальний ефект.
Треонат магнію — лікарі призначають при розумових навантаженнях і когнітивних порушеннях (студентам, віковим пацієнтам, Альцгеймер). Треонат магнію купити можна у будь — якому спеціалізованому магазині.
Оксид магнію — біодоступність всього 5%, можна приймати у випадках, коли потрібно викликати діарею.
Гліцинат магнію — хорошої біодоступності, лікарі рекомендують приймати у разі підвищеної тривожності, панічних атак (+ заспокійливий ефект на нервову систему гліцину).
Симптоми дефіциту магнію
Зниження пам’яті і концентрації уваги, безсоння (магній відповідає за властивість нервової системи «розслаблятися» і спокійно засинати), або часті прокидання серед ночі та неспокійні сновидіння, головні болі і запаморочення — близько половини головних болей при мігрені є магнійзалежними, і в разі усунення дефіциту магнію мігрень може зникнути або стати менш інтенсивною, м’язові болі, не пов’язані з фізичними навантаженнями, спазми в м’язах, судоми в литкових м’язах або стопах, тяга до солодкого, особливо шоколаду (підсилюється в період ПСМ або після тренувань), можливий закреп, спастичний біль у кишечнику, швидка стомлюваність і відсутність сил вранці, можливість виникнення аритмії, перебоїв в роботі серця та болі в області серця.