«Має бути закладом культури». Чому аптека-музей у Чернівцях стала збитковою

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Аптека-музей у Чернівцях. Inclusive Travels in Ukraine

Аптека-музей на вулиці Кобилянської у Чернівцях вже роками є збитковою через невеликий асортимент ліків та відсутність спроможності конкурувати з мережевими аптеками. В управлінні охорони здоров'я вважають, що аптека-музей має бути закладом культури.

Про це Суспільному на річному звіті повідомила начальниця міського управління охорони здоров'я Наталія Калмикова.

За її словами, мережеві аптеки витісняють з ринку невеликі аптеки, які не здатні конкурувати з ними.

"Мережеві аптеки розвиваються краще. Вони можуть дозволити закуповувати великий обсяг препаратів, платити вищі зарплати. Поодинокі аптеки, навіть приватні, зараз у скрутному становищі", — каже Калмикова.

У аптеці-музеї могли продавати незначний перелік ліків, також не було фінансової спроможності закупити більше найменувань медикаментів. Зокрема через це аптеці не вдалося працювати за програмою "Доступні ліки". У цій аптеці також не могли продавати наркотичні анальгетики, оскільки приміщення не змогли облаштувати за необхідними для зберігання препаратів нормами, розповідає Калмикова.

За її словами, за останні роки у аптеці змінилося четверо керівників. Статутним обов'язком аптеки ще у часи її створення було забезпечення міських закладів охорони здоров'я ліками. Проте змінилося законодавство і тепер лікарні закуповують ліки через платформу Prozorro, де аптека-музей знову ж таки не може конкурувати з аптечними складами, які пропонують нижчі ціни, каже Калмикова.

За її словами, також проаналізували роботу подібної аптеки-музею у Львові.

"Львівська аптека-музей ніколи не була у складі охорони здоров'я, не була таким підприємством, яке працює на прибуток. Там це культурний об'єкт, це музей. Він у складі їхнього культурно-мистецького центру. Тому і ми б хотіли, щоб наша аптека-музей залишилася культурним об'єктом, родзинкою міста", — каже Калмикова.

Зараз працює робоча група, де залучені фахівці з управлінь культури, охорони культурної спадщини, комунального майна, охорони здоров'я. За словами Калмикової, рекомендація управління охорони здоров'я щодо аптеки-музею полягає у тому, щоб передати цей заклад у підпорядкування управлінню культури.

"Ми, як охорона здоров'я, — це не наш профіль, тому ми б хотіли щоби культура доєдналася до цієї роботи. Щоб заклад внести в реєстр музеїв, щоби спеціалісти оглянули ті історичні артефакти, чи можливо з цього щось зробити. Бо за кордоном є класні подібні локації. Це рішення про можливості реорганізації, бо у нас сковані руки робити там музей".

Що відомо про аптеку-музей у Чернівцях

  • Аптека №2 на вулиці Кобилянської — остання комунальна аптека в Чернівцях. Аптека у цьому приміщенні працює з початку XX століття.
  • Фінансові показники закладу почали погіршуватися під час пандемії Covid-19, розповів заступник міського голови Юрій Лесюк. Прибуток аптеки менший, ніж видатки. Тому у міськраді запропонували ліквідувати це комунальне підприємство, а приміщення здати в оренду. Проте на сесії міськради 31 жовтня це рішення зняли з розгляду.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины