«Маємо відпрацювати до автоматизму»: як на Вінниччині проходять навчання новобранців ЗСУ

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Новобранці відпрацьовують по мішенях. Суспільне Вінниця

Базова військова підготовка — стартовий період українських військовослужбовців, розповів Суспільному т. в. о. заступника командира навчального батальйону Михайло. З листопада курс подовжили до 49 днів, аби новобранці мали більше практичних навичок перед службою у частинах.

"Це перший етап в Збройних силах України, якщо не рахувати військкомату. Саме тут людину одягають, знайомлять з військовою службою, якщо вона до цього не мала досвіду служби в ЗСУ, вона проходить курс, а потім її відправляють у військові частини. Потрібно розуміти – відправляють у військові частини, а не на фронт", — сказав Михайло.

Новобранці ЗСУ. Суспільне Вінниця

Вивчення положення тіла при стрільбі та базові навички ведення бою — підготовчий етап перед стрільбами на полігоні з бойової зброї, розповів командир навчального взводу Сергій.

"Це в нас репетиція того, що буде відбуватися на полігоні. Щоб для них це не було зненацька, щоб вони відчували себе спокійно. Бо перша стрільба – це завжди стрес. Маємо відпрацювати до автоматизму", — сказав Сергій.

Новобранець стріляє в інтерактивному тирі. Суспільне Вінниця

За фахом він — вчитель математики та фізики. У лютому 22-го добровольцем долучився до лав Збройних сил. За його словами, робота з новобранцями в армії та педагогічна практика має значно більше спільного, ніж здається на перший погляд.

"Тут майже один в один, тільки у військовій формі. Єдине, що тут ще треба мати фізичну підготовку, бо треба скакати 10 годин у день, і це досить виснажливо. Наші хлопці, наші бійці – вони розумні. Вони беруть розумом, інтелектом. Звертаю увагу, що треба дії маємо робити обдумано. Навчання дає до цього поштовх, ми не можемо всього навчити", — розповів Сергій.

Новобранець стріляє в інтерактивному тирі. Суспільне Вінниця

Як правильно та швидко заряджати автомат та поводитися зі зброєю вчиться 47-річний Дмитро. Чоловік родом з Одеси. До повномасштабного вторгнення РФ мав власну майстерню, був підприємцем. Тепер – у війську, служитиме у підрозділі радіоелектронної боротьби.

"Так, був страх невідомості. Але як у всіх живих людей. Дуже допомагають наші інструктори досвідчені. Багато чого такого, що я в цивільному житті не знав. Топографія, тактика. Танком нас обкатували, психосмуга була важка", — розповів Дмитро.

Новобранці ЗСУ. Суспільне Вінниця

Наступний етап — проходження окопів групами по двоє людей. Завдання — пройти до кінця ходу, реагуючи на навчальні гранати та підказки побратимів.

Разом із новобранцями курс базової військової підготовки проходить Сергій. Чоловік понад два роки служить на фронті. На початку великої війни проходити курси часу не мав, тепер підвищує свою військову кваліфікацію.

"Складніше на передовій, але максимальна наближеність до бойових умов. По відчуттях – розумієш, що може бути в майбутньому на бойових позиціях. Важлива увага і робота в парі: один одного розуміти, прикривати, щоб вийти здоровими з поля бою. Всі, хто зі мною поряд, всі вмотивовані. Всі хочуть перемоги України, вільного життя і вільного майбутнього для своїх дітей та онуків, і рідних", — сказав військовослужбовець Сергій.

Проходження окопу групами. Суспільне Вінниця

Наталя та Вікторія, які працюють у військових госпіталях, на базову військову підготовку пішли за власним бажанням. Зробили це, аби краще розуміти тих, кому допомагають.

"Вони нам говорять, що ми їм підіймаємо бойовий дух. Вони тішаться, що не тільки чоловіки ідуть воювати, а й жінки хочуть їм допомагати, в будь-яких умовах", — сказала Вікторія.

Новобранець вчиться проходити окоп. Суспільне Вінниця

"Я працюю операційною медичною сестрою військовою. Для військових – це першочергово. Якщо нас відправляють на бойові позиції, ми повинні знати, повинні реагувати, справлятись. Тут трішки складніше, ніж здавалось. Але нічого, справляємось", — розповіла Наталя.

Новости Украины