«Маєш допомагати тому, хто воює»: на Вінниччині волонтерки готують для захисників сухі борщові й супові набори

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Сухі пайки для захисників. Фото: Суспільне Вінниця

Понад 60 тисяч порцій гарячих страв у сушеному вигляді виготовили для захисників волонтерки із села Махнівка Хмільницького району. Овочами та зеленню допомагають небайдужі односельці, м’ясом — фермери. Страви передають на різні напрямки, розповіла Суспільному волонтерка Ірина Дигай.

Волонтерки сушитимуть моркву. Фото: Суспільне Вінниця

Працюють жінки у глинобитній сільській хаті. Її під цех віддав місцевий житель.

Не завжди є картопля, не завжди є м’ясо під рукою, щоб щось зварити. А це кинув у кишеню, залив окропом. Були випадки, коли хлопці просто заливали сирою водою, щоб воно трішки настоялося, бо не було, як варити, і їли”, — каже Ірина Дигай.

Волонтерки ріжуть цибулю. Фото: Суспільне Вінниця

Кілька сіток цибулі принесли місцеві жителі, каже Наталя Топольська. Її потрібно перечистити та висушити. За шеф-кухаря — Ірина Кузіонова. Працює продавцем, та заради допомоги нашим захисникам опанувала, каже,нову спеціальність.

Не зважаючи на те, що всі по роботах, мусимо. Хлопці ж теж на передовій, їм теж не так легко”, — каже Ірина Кузіонова.

Розповідає, аби насушити інгредієнти, потрібно від восьми до десяти годин, в залежності від завантаження сушарок. Картоплю, до прикладу, сушать вареною.

Волонтерка пакує сушені продукти. Фото: Суспільне Вінниця

З 20 кг капусти виходить приблизно 1 700-1 800 г вже отакої сушеної капусти. З картоплі… З 10 кг десь кілограмів 2 вийде. Морква так само дуже сильно всихається. А цибуля взагалі: з 20 кг — 1 200 г виходить”, — розповідає Ірина Кузіонова. Ми розробили новий рецепт — зелений борщик. Раніше в нас його не було. Люди нам приносять яйця, щавель. Все сушимо”.

Для приготування гарячої страви вміст пакету достатньо залити трьома літрами окропу і зачекати 15-20 хвилин, каже Ірина Дигай.

Жінки чистять цибулю. Фото: Суспільне Вінниця

Зараз сезон огірків. Частину вже заквасили, інші чекають на свою чергу.

“Оті великі бутлі — зараз підуть на розсольники. Маленькі бутлі будуть іти хлопцям. Банки теж будуть іти хлопцям. Нам як привозять свинку, ми сало закатуємо, передаємо, топимо жир. А м’ясо переробляємо: восени каші закриваємо, а м’якуш — на супи, борщі. А реберця на каші ідуть”, — каже Ірина Дигай.

Заквашені огірки. Фото: Суспільне Вінниця

Фасувати зелений борщ допомагає харків’янка Ольга Міщенко. До Махнівки з Дергачів жінка приїхала торік у березні. Тут, каже, сподобалися люди і природа. Тож, аби бути корисною, почала допомагати у цеху.

Кожен має долучатися до цієї справи. Якщо ти там не воюєш, то ти маєш допомагати тому, хто воює. Я не могла залишатися осторонь. Я взагалі-то металург за професією. Останнім часом я як вимушено переміщена працювала на заводі холодильного обладнання. Зараз я волонтерка”, — каже Ольга Міщенко.

Сухі пайки. Фото: Суспільне Вінниця

Чоловічу частину роботи виконує чоловік Ірини Дигай Андрій Григориченко. Ром — за національністю, але, каже, українець у душі. Тому не міг не підтримати дружину.

Продукти захисникам. Фото: Суспільне Вінниця

Страви передають на різні напрямки, каже Дигай, бо своїх чи чужих немає.

Захисники, які отримали від волонтерок сухі харчові набори. Фото: Суспільне Вінниця

А домашній оселедець готували й для Валерія Залужного. Зараз волонтери потребують грошової підтримки. Бо щомісяця за електроенергію потрібно сплачувати по 3,5 тисячі гривень. Також дорогі й пакети, в які фасують страви.

Захисники, які отримали від волонтерок сухі набори та смаколики. Фото: Суспільне Вінниця

Аби збирати гроші, організовують благодійні аукціони. П’ять картин волонтерам на першу річницю роботи цеху подарувала колишня директорка школи села Перемога. Їх теж планують продати.

Новости Украины