«Майже всі повернулися до своїх домівок»: як оговтуються жителі Лукашівки на Чернігівщині через рік після окупації

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Через рік після окупації Лукашівки росіянами в село повернулися майже всі жителі. Про це Суспільному розповів виконувач обов'язків старости Анисівського округу Володимир Ігнатенко. Наразі в селі проживає близько 300 людей.

Село, що за 20 кілометрів від Чернігова, було окупованим три тижні.

Виконувач обов’язків старости Анисівського округу Володимир Ігнатенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Росіяни зайшли в Лукашівку 9 березня 2022 року. Вони ставили техніку у дворах і посеред вулиці, а жили в будинках людей. Такими у квітні 2022 року одразу після звільнення села Збройними силами України були вулиці в Лукашівці.

Вулиці в Лукашівці після звільнення села. ФОТО: Суспільне Чернігів

Володимиру Яковенку 61. Рік тому він ховався в погребі будинку від обстрілів. 10 березня 2022 року сам відбудовує напівзруйнований будинок.

Житель Лукашівки Володимир Яковенко. ФОТО: Суспільне Чернігів"Вони коли йшли, я побачив, що це росіяни. На танках — білий круг і чорне коло в середині, як розпізнавальний знак. Виїхали й почали стріляти по мосту. Довкола свого будинку я нарахував вісім воронок. Машина стоїть розбита, трактор я відремонтував минулої весни. Бо не посієш, то й не пожнеш", — розповів житель Лукашівки Володимир Яковенко.

За час окупації в селі Лукашівка вщент зруйновані майже 30 будинків, а пошкоджені близько 200, каже Володимир Ігнатенко.

Зруйнований будинок у Лукашівці. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зруйнований будинок у Лукашівці. ФОТО: Суспільне Чернігів"Село просто горіло. Коли всі відійшли, ми нарахували повністю знищених під фундамент, деінде стінки залишились, то 29 будинків. Постраждалих таких, що вибиті вікна і дах, понад 200 будинків. У Лукашівці всього 400 будинків", — розповів Ігнатенко.

Житло люди почали відновлювати за власний кошт, допомагають волонтери і міжнародні організації, розповідає Володимир Ігнатенко. У будинку Надії Денисевич волонтери перекрили зруйнований дах і встановили нові двері.

"Вікна поміняли, дахи поміняли. Вже утеплили й плити там є, це нам з Польщі дві фури прийшло".

Жителька Лукашівки Надія Денисевич. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом, в обласній прокуратурі порушили 16 кримінальних проваджень через жорстоке поводження з цивільними та мародерство у Лукашівці, повідомила Суспільному речниця Марина Ющенко.

Більше дивіться у сюжеті:

Новости Украины