Майстер-класи і вироби від митців: у черкаському музеї збиратимуть кошти на тепловізор

Суспільне Черкаси

У краєзнавчому музеї в Черкасах у межах проєкту "До музею на гостини" 30 вересня відбудеться день доброчинності. Під час заходу збиратимуть кошти для ЗСУ.

Гроші збиратимуть на тепловізор для бригади, в якій служить співробітник відділу етнології Олесь Маланіч, розповіла Суспільному виконувачка обов’язків директора закладу Ірина Собко.

Гості заходу пов’язуватимуть хустки, розмальовуватимуть екоторби та дегустуватимуть страви. І це ще не все. Загалом, запланували насичену програму, зазначила завідувачка відділу науково-просвітницької роботи Марина Бугеря:

"Майстер-класи, екскурсії. Для малечі, наприклад, майстер-клас із малювання пальчиком. Дорослі ж зможуть навчитися робити патріотичні сувеніри або опанувати техніку петриківського розпису скажімо. Ну і ще багато інших заходів, метою яких буде збір коштів в підтримку нашого музейного співробітника, який з перших днів повномасштабної війни захищає нашу державу в складі Третьої окремої штурмової бригади. Плануємо збирати кошти на тепловізори".

Суспільне Черкаси

За донати відвідувачі в цей день зможуть придбати ляльки-мотанки, картини, віночки та розписані пляшки, додала виконувачка обов’язків директора черкаського краєзнавчого музею Ірина Собко.

"Ми звернулися до своїх працівників і до майстрів народного мистецтва. Вони змогли нам дати певні речі, щоб ми могли їх продати за донати саме в цей день", – пояснила вона.

Суспільне Черкаси

Продавати цього дня будуть і розмальовані орнаментами з вишивки контейнери від танкових снарядів.

Завідувачка відділу етнології черкаського краєзнавчого музею Вікторія Наумчук розповіла, що це за вишивка:

"Є унікальні рушники, характерні для села Оксанина Уманського району, і загалом для Уманщини. Це аплікативні рушники".

Суспільне Черкаси

Орнамент називають "дерево життя", додала пані Вікторія. Його і зображають на контейнерах:

"Ідея була така, щоб відтворити традиційне рушникове дерево життя, аби врятувати життя. Бо рушникові дерева традиційно на рушниках рятували життя".

На базі музею було намальовано понад дві сотні таких контейнерів, зазначила Вікторія Наумчук.

"Ми продавали їх разом із волонтерами і наразі можемо сказати, що ми долучилися до покупки п'яти пікапів", — додала вона.

Суспільне Черкаси

Відвідати захід та долучитися до збору грошей можна буде у суботу, 30 вересня, із 11 до 16 години.

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Джерело

Новости Украины