«Мамо, ми врятувались із рідного дому»: переселенка з Маріуполя стала лауреаткою конкурсу учнівської творчості

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Переселенка з Маріуполя стала лауреаткою конкурсу учнівської творчості. Фото: Суспільне

Друкуватись в періодичних виданнях не лише українською, а й англійською мовами, аби весь світ дізнався про російсько-українську війну. Така мрія 16-річної Лізи Буткової, переселенки з Маріуполя. Дівчина написала автобіографічний нарис "Мамо, ми врятувались із рідного дому" і стала лауреаткою всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Обʼєднаймося, брати мої".

"Коли я прокинулася, були вибухи, але я з дитинства чула вибухи, сіра зона близько, Широкіно. Я звикла, але потім вчителька подзвонила, сказала в школу не йти", – каже Ліза Буткова.

Тиждень жили у підвалі. У невеличкій кімнаті, розповідає, перебувало 9 людей і собака. Те, що місто доведеться покинути не вірили до останнього.

"В будинок потрапили з танків, він почав горіти. В нас було два варіанти, або ми будемо живими або згоримо. Нам пощастило ми врятувались", – розповідає Ліза.

Фото: Суспільне Вінниця

У березні 2022-го Ліза разом з мамою переїхали до Дніпропетровської області, а в серпні були вже у Вінниці. Писати завжди подобалось, – каже Ліза. Написати його запропонувала вчителька української мови та літератури 20 вінницького ліцею, де навчається десятикласниця Буткова. Філологиня Олена Ванжула говорить, одразу помітила в учениці талант до написання текстів.

"Дівчинка сильна, талановита, згуртовує біля себе. Вона читає багато, робить нотатки, чи правильно розуміє все", – каже Олена Ванжула.

Фото: Суспільне Вінниця

Наразі в 20 ліцеї навчається 30 дітей переселенців, говорить директор навчального закладу Олег Слушний.

"Щороку в нас є свято, щоб діти зрозуміли, де потрібно працювати, отримати премію і подяку", – каже Олег Слушний.

З цим нарисом Єлизавета посіла перші місця на міському та обласному літературних конкурсах. Стала лауреаткою всеукраїнського під назвою "Обʼєднаймося, брати мої". Нині її зараховали до Малої Академії наук.

Новости Украины